یک زن فلسطینی رئیس انجمن خیریه آمریکایی شد

انجمن زنان اهدا کننده آمریکایی “لینا برکات” یک شهروند فلسطینی را به عنوان رئیس و مدیر اجرایی این انجمن انتخاب کرد. لینا برکات ۳۳ ساله اولین فلسطینی و کم سن و سال‌ترین رئیس و مدیر اجرایی انجمن زنان ابداع کننده آمریکایی است. منابع آمریکایی اعلام کردند: لینا برکات هنوز بچه بود که ظلم‌ها و سختی‌های […]

انجمن زنان اهدا کننده آمریکایی “لینا برکات” یک شهروند فلسطینی را به عنوان رئیس و مدیر اجرایی این انجمن انتخاب کرد.

لینا برکات ۳۳ ساله اولین فلسطینی و کم سن و سال‌ترین رئیس و مدیر اجرایی انجمن زنان ابداع کننده آمریکایی است.

منابع آمریکایی اعلام کردند: لینا برکات هنوز بچه بود که ظلم‌ها و سختی‌های زندگی را شناخت. یکی از خاطرات وی برای زمانی است که روی دوش پدرش درحال نگاه کردن به پلاکاردها در جریان تظاهرات علیه نقض حقوق بشر در آمریکا بود. آگاهی وی از طریق اجبار خانواده‌اش به مهاجرت از فلسطین به آمریکا شکل گرفت.

وی ششم سپتامبر مسئولیت خود را برعهده خواهد گرفت. لینا کم سن و سال ترین فردی است که ریاست یک سازمان خیریه بزرگ در آمریکا را برعهده می‌گیرد.

لینا برکات از سال ۲۰۱۷ عضو شورای مدیریت این سازمان بود و درحال حاضر پست نایب رئیس این سازمان را برعهده دارد و قرار است به جای دونا هول، رئیس کنونی ریاست این انجمن را برعهده بگیرد.

انجمن زنان ابداع کننده آمریکایی سال ۲۰۰۲ تأسیس شد و مقر آن شهر سان فرانسیسکو و بودجه سالانه آن حدود پنج میلیارد دلار است.

ایران اکونومیست