کانون «نه»!

 بی عدالتی کار و دستمزد برای زنان کتابی است که یک راهنمای عملی برای برقراری عدالت جنسیتی در محیط کار است، پیام آن: «شغل زنان را از کارهایی که بدون پاداش باقی می‌ماند، خالی بگذارید». نوشتن کتاب “The NO CLUB”      زمانی شروع شد که چهار زنی که توسط فهرست بلند بالای کارهای تمام‌نشدنی از پا […]

 بی عدالتی کار و دستمزد برای زنان

کتابی است که یک راهنمای عملی برای برقراری عدالت جنسیتی در محیط کار است، پیام آن: «شغل زنان را از کارهایی که بدون پاداش باقی می‌ماند، خالی بگذارید».

نوشتن کتاب “The NO CLUB”      زمانی شروع شد که چهار زنی که توسط فهرست بلند بالای کارهای تمام‌نشدنی از پا افتاده بودند و احساس درماندگی می­کردند، دور هم جمع شدند و به هم قول دادند که تحت هر شرایطی زندگی کاری خود را تحت کنترل داشته باشند.

آنها با سرعتی بیشتر از همیشه می‌دویدند و تلاش می‌کردند، اما بااین‌حال همیشه از همکاران مرد خود عقب می‌ماندند.  بنابراین متعهد شدند که به درخواست‌هایی که آنها را از کار اصلی‌شان باز می‌دارد، نه بگویند. این کتاب به‌واسطه­ی تحقیقاتی برای گردآوری‌اش انجام‌گرفته، نشان می‌دهد که زنان در همه‌جا به طور ناعادلانه‌ای با «کارهای فوق‌برنامه» سنگین مواجه هستند، این یک مشکل عظیمی است که می‌شود و باید آن را حل کرد.

همه سازمان‌ها اموراتی دارند که هرکسی مایل به انجام آنها نیست، کارهایی مثل: برنامه‌ریزی مهمانی‌های ادارات، سلامت کارآموزان، رسیدگی به ارباب‌رجوع و کمک‌رسانی به کارمندان دیگر در کارهایشان یا از انجام کارهای دفتر در خانه گرفته تا وظایف مهمی که به طور اجتناب‌ناپذیری بدون پاداش می‌مانند که یک زن اغلب این وظایف را بر عهده می‌گیرد.

پروفسور لیندا بابکوک (نویسنده  کتاب پرفروش «چرا زنان نمی‌پرسند»)، برندا پیسر، لیز وسترلوند، و لوری وینگارت در این کتاب مستند می‌کنند که به طور نامتناسبی از زنان خواسته می‌شود و انتظار هم می‌رود که چنین کارهایی را انجام دهند. این عدم تعادل باعث می‌شود که زنان بیش از حد به جایی متعهد شوند و از استعداد و توانمندی‌های آنها استفاده ناکافی شود؛ زیرا شرکت‌های پردرآمد، بهره‌وری و استفاده از استعدادهای برتر را از دست می‌دهند.

اما لازم نیست این‌گونه باشد. کتاب «THE NO CLUB» زنان را راهنمایی می‌کند که چگونه تغییرات کوچک و درعین‌حال مهمی را در حجم کاری خود ایجاد کنند و همچنین کمکشان می‌کنند تا در مورد کاری که انجام می‌دهند تصمیمات هوشمندانه بگیرند. در اینجا، نویسندگان توضیح می‌دهند که چگونه خواستار تغییر همیشگی سازمان‌ها هستند تا نحوه تخصیص و پاداش دادن به کار را دوباره ارزیابی کنند و زمین‌بازی را هموار کنند.

 این کتاب با داده‌های دقیق و درست، روایت‌های شخصی از زنان در قشرهای مختلف، ارزیابی‌های عملی خود و محل کار، و توصیه‌های نوآورانه و مشاوره از ۵۰۰ شرکت برتر آمریکایی، برای همیشه گفت‌وگو درباره چگونگی پیشرفت شغلی زنان و دستیابی به برابری واقعی در قرن بیست و یکم را تغییر خواهد داد.