کارگروه مشورتی و اندیشه ورزی زنان و خانواده وزارت فرهنگ فعال شد

کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری نخستین نشست با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد. به گزارش جهان بانو، محمدمهدی اسماعیلی  در نشست کار گروه مشورتی و اندیشه‌ورزی حوزه زنان و خانواده این وزارتخانه به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره افزایش جمعیت […]

کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری نخستین نشست با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش جهان بانو، محمدمهدی اسماعیلی  در نشست کار گروه مشورتی و اندیشه‌ورزی حوزه زنان و خانواده این وزارتخانه به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره افزایش جمعیت اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌های مختلف در زمینه «جمعیت» دغدغه‌های خودشان را بیش از گذشته مطرح می‌کنند که بدون شک این دغدغه‌مندی معظم له حکایت از اهمیت بسیار بالای پرداختن به مقوله جمعیت در کشور دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور ابراز امیدواری کرد تا در کارگروه مشورتی حوزه زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گام‌های مؤثری در راستای تحقق مطالبات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برداشته شود.

اسماعیلی با بیان اینکه این کارگروه ضمن فعالیت در امور مشورتی حوزه زنان و خانواده، جایگاه حقوقی نیز دارد ابراز امیدواری کرد تا در قالب فعالیت‌های این کارگروه به جمع‌بندی قابل تامل در حوزه جمعیت و خانواده نیز برسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پیش روی موضوعات مرتبط با تحکیم خانواده، رشد سطح کیفی تولیدات فرهنگی و هنری است که باید با خلق ایده‌های نو، شرایط تولیدات ارزشمندی در حوزه‌های سینما، نمایش، موسیقی و کتاب با موضوع «زنان و خانواده» فراهم شود.

 اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود «تغییر ریل‌گذاری حوزه فرهنگ» را از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت فرهنگ برشمرد و تاکید کرد: در راستای تغییر ریل‌گذاری حوزه فرهنگ باید بینش عمیق نسبت به ظرفیت عظیم فرهنگ و هنر اصیل، بومی و مردمی داشته باشیم تا نتیجه این بینش به تولیدات ارزشمند حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری منجر شود.

عضو کابینه دولت مردمی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ایجاد هم‌افزایی ظرفیت نهادهای مختلف و شبکه‌های مردمی، اظهار داشت: امکانات و ظرفیت‌های عظیم ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد، هفت هزار و ۵۰۰ امامزاده و سه هزار و ۷۰۰ کتابخانه فقط بخشی از ظرفیت‌های عظیم شبکه‌های مردم‌محور است که این ظرفیت‌ها باید با هم‌افزایی برنامه‌ریزی شده، میزبان فعالیت‌های مردمی حوزه‌های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب باشد.

در پایان نخستین جلسه کارگروه مشورتی و اندیشه‌ورزی حوزه زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احکام اعضای این کارگروه از سوی وزیر فرهنگ اهدا شد.

ایرنا