کارشناس تربیت بدنی و مربی بین المللی فیتنس : ورزش زنان بیش از ورزش مردان اهمیت دارد

سیما کاوه گفت :ورزش زنان از چشم اندازهای گوناگون و بیش از ورزش مردان اهمیت دارد. چرا که با توجه به چالش های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و روانی در برابر زنان که البته در سرتاسر جهان نیز می توان نمودهایی از آن را دید، زنان آن گونه که باید به فرصت های لازم برای انجام […]

ورزش زنان بیش از ورزش مردان اهمیت دارد

سیما کاوه گفت :ورزش زنان از چشم اندازهای گوناگون و بیش از ورزش مردان اهمیت دارد. چرا که با توجه به چالش های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و روانی در برابر زنان که البته در سرتاسر جهان نیز می توان نمودهایی از آن را دید، زنان آن گونه که باید به فرصت های لازم برای انجام کنش های ورزشی دسترسی نداشته و درنتیجه نمی توانند به خوبی از برآیندهای سازنده ورزش برخوردار شوند. با وجود این باید توجه داشت که در پرتو شکوفایی بیش از پیش حساسیت های جامعه مدنی و افزایش نقش آفرینی اجتماعی زنان، ورزش بانوان در روزگار گا بیش از پیش در جامعه چهره یافته است.

  گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان ،کارشناس تربیت بدنی و مربی بین المللی فیتنس اظهار داشت:  از آنجا که زنان در برخی از جوامع محلی همچنان در معرض مخاطراتی همانند سلب حقوق گوناگون مدنی، خشونت خانگی و …. هستند، کنش های ورزشی این فرصت را برایشان پدید می آورد که با گذار از سد برآیندهای نامطلوب این پدیده ها زیستی دلخواه را برای خود بیافرینند. در این راستا لازم است که فدراسیون های ورزشی، هیات های استانی و شهرستانی و سازمان های مردم نهاد کنشگر در زمینه زنان، بسترهای مادی و فرامادی این نقش آفرینی زنان را در ورزش فراهم سازند. آن گاه می توان دید که این راهکنش تا چه اندازه می تواند چالش های پیش گفته فراروی زنان را در جامعه مهار کند و فردایی روشن را برای همه شهروندان پدید آورد.

این قهرمان پرس سینه و ددلیفتبه بیان کرد: فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام ایران IRANBBF، فدراسیونی است که رشته‌های پرورش‌ اندام، پاورلیفتینگ، قویترین مردان، بادی کلاسیک، مچ اندازی و پرس سینه را در ایران تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین سیاست اصلی این فدراسیون استعداد یابی و گسترش این ورزش اعلام شده.

سیما کاوه ابراز نمود: در سال ۱۳۸۴ فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام ایران تشکیل شد وآقای ناصر پورعلی‌فرد اولین سرپرست و رئیس فدراسیون بود که کمتر از هفت سال در این سمت باقی ماند و پس از وی،  محمدرضا کاظمی‌آشتیانی به این جایگاه رسید.

وی خاطر نشان کرد: روابط فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام ایران با فدراسیون‌های جهانی این رشته همواره ناآرام بوده. در دوره ناصر پورعلی‌فرد، در ابتدا فدراسیون ایران زیر نظر فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌ اندام  بود اما با جدایی پل چوا دبیرکل فدراسیون جهانی بدن‌سازی و پرورش‌ اندام از آن فدراسیون، فدراسیون ایران هم به جمع فدراسیون جهانی بدنسازی و ورزش فیزیکی (WPBF) زیر نظر پل چوا پیوست. در دوره محمدرضا کاظمی‌آشتیانی اما اوضاع کمی متفاوت گشت و پس از مدت کوتاهی، فدراسیون ایران به بازگشت و محمدرضا کاظمی‌آشتیانی نائب رئیس در آسیا شد، که این فدراسیون نسبت به WPBF از جایگاه بالاتری برخوردار می‌باشد.

کارشناس تربیت بدنی و مربی بین المللی فیتنس و قهرمان پرس سینه و ددلیفتبهدر پایان گفت:  این انجمن پس از جدایی فدراسیون ایران از به منظور حفظ جایگاه بدن‌سازان ایرانی در جهان، تشکیل گردید که به ادعای محمدرضا کاظمی‌آشتیانی فعالیت این انجمن غیرقانونی بوده و به نام انجمن قوی‌ترین مردان ثبت شده. هرچند امیری گفته‌های آشتیانی را غلط خوانده و خود را نماینده ایران در IFBB می‌داند. پس از بازگشت فدراسیون ایران به IFBB و جذب افرادی چون علی تبریزی، احتمال کنار گذاشته شدن انجمن وجود دارد.

منبع: جوان آنلاین