مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت:

نقش آفرینی زنان هلالی در صحنه‌های حساس بین الملل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: با وجود تبلیغات منفی تنها کشور خارجی بودیم که در ترکیه از امدادگر زن استفاده کردیم زنان هلالی در صحنه های حساس نقش آفرینند

حمید منجم صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه هفت پروژه عمرانی ناتمام که از برنامه چهارم توسعه نیمه کاره رها شده بود آماده افتتاح است، اظهار کرد: پایگاه های امداد نجات صوفیان، تسوج، کلیبر و جلفا و انبارهای امدادی تسوج، آذرشهر و ملکان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد در طول سال ۱۴۰۱ تکمیل شده که در هفته هلال احمر افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه افزود: تعداد هشت پایگاه امداد و نجات در مناطق مختلف و صعب العبور آذربایجان شرقی مکان یابی و طراحی شده است که می تواند عملیات اجرایی حداقل چهار پایگاه در سال جاری انجام شود که در این زمینه نیازمند حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.

قبل از تیم های آنکارا و استانبول به اصلاحیه ترکیه رسیدیم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تنها تیم خارجی حاضر در اصلاحیه ترکیه بود که اداره آفات با اعتماد کامل، مجوز امداد و نجات مستقل برای آن صادر کرده بود افزود: امدادگران هلال احمر آذربایجان شرقی قبل از تیم های آنکارا و استانبول به اصلاحیه رسیده بودند.

زنان هلالی در صحنه‌های حساس  نقش آفرینند

وی در ادامه افزود: با وجود تبلیغات منفی تنها کشور خارجی بودیم که در ترکیه از امدادگر زن استفاده کردیم زنان هلالی در صحنه های حساس نقش آفرینند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ بیمارستان در مناطق محروم مستقر کرده‌ایم، افزود: در هفته یک بیمارستان صحرایی و یک کاروان سلامت در حومه تبریز برگزار خواهیم کرد و مهمترین کاروان سلامت در شهرستان کلیبر با استقرار ۲۵ یونیت دندانپزشکی برپا خواهد شد.

برگزاری جشن ۱۰ هزار نفری جوانان تمدن ساز در هفته هلال احمر

حمید منجم با بیان اینکه جمعیت هلال احمر متولی امور جوانان در زمینه آموزش همگانی، توسعه فرهنگ خدمت داوطلبانه و بشردوستانه و اوقات فراغت است اظهارداشت: جمعیت جوانان هلال احمر از ۲۰ هزار نفر در دوره گذشته در طول سال ۱۴۰۱ به ۸۰ هزار نفر افزایش یافته است که جمعیت هلال احمر برای ایشان در هفته هلال  برنامه ۱۰ هزار نفری فرهنگی با عنوان جوانان تمدن ساز تدارک دیده است.

خیرین بزرگترین بازوی اجرایی هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خیرین را بزرگترین بازوی اجرایی جمعیت هلال احمر خواند و با اشاره به اینکه ظهور و بروز این جمعیت با حضور و حمایت مردم و خیرین میسر می شود، در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران استان در خصوص افزایش چشمگیر رضایتمندی از هلال احمر بیان داشت: این امر باعث قوت قلب و ایجاد انگیزه مضاعف در بین داوطلبان و متخصصان هلال احمر استان شده است.

وی در این خصوص از نقش رسانه ها در بازتاب خدمات داوطلبانه و بشردوستانه هلال تقدیر کرده و تاکید کرد: جمعیت هلال احمر مجموعه ای دولتی نیست و از مردم و برای مردم است.

فارس