پارلمان این کشور به کابینه زنان رای موافق داد

جماران : کابینه جدید کشور آلبانی ۱۷ وزیر دارد که ۱۲ وزیر آن زن هستند. پارلمان آلبانی روز جمعه به کابینه‌ای که تحت سیطره زنان قرار دارد با هدف بازگرداندن کشور به رشد اقتصادی با تمرکز بر گردشگری و کشاورزی رای موافق داد. پس از یک جلسه پارلمانی که بیش از ۲۰ ساعت به طول انجامید، […]

پارلمان آلبانی به کابینه زن رای اعتماد داد

جماران : کابینه جدید کشور آلبانی ۱۷ وزیر دارد که ۱۲ وزیر آن زن هستند.

پارلمان آلبانی روز جمعه به کابینه‌ای که تحت سیطره زنان قرار دارد با هدف بازگرداندن کشور به رشد اقتصادی با تمرکز بر گردشگری و کشاورزی رای موافق داد.

پس از یک جلسه پارلمانی که بیش از ۲۰ ساعت به طول انجامید، «ادی راما» پس از پیروزی قاطع در انتخابات در آوریل گذشته برای سومین بار به‌عنوان نخست وزیر انتخاب شد.

از کابینه ۱۷ نفره آلبانی، ۱۲ نفر زن هستند.

به گزارش یورونیوز، راما پیش از آنکه نمایندگان پارلمان با ۷۷ رای از ۱۴۰ رای به کابینه وی رای دهند گفت: «نبرد علیه تبعیض جنسیتی و خشونت خانگی همچنان بسیار آشکار و دور از پیروزی است.»

وی افزود: «هنوز نیروهای تبعیض آمیز و انرژی منفی وجود دارد که امروزه در جامعه ما به ضرر زنان و دختران عمل می‌کند.»

راما گفت که مبارزه با جنایت و فساد در این دوره سوم اولویت خواهد بود.

آلبانی با جمعیت ۲.۸ میلیون نفر، یکی از اعضای ناتو است و قصد دارد روزی به اتحادیه اروپا بپیوندد اما عدم اصلاحات و تردید از سوی اعضای اتحادیه اروپا برای توسعه بیشتر روند پیوستن را کند کرده است.

حزب چپ گرای سوسیالیست با ۷۴ کرسی برای سومین دوره متوالی در انتخابات ۲۵ آوریل پیروز شد. حزب راست میانه دموکراتیک ۵۹ کرسی را به دست آورد.

راما قصد دارد آلبانی را تا سال ۲۰۳۰ میلادی به پیش‌روترین کشور بالکان در زمینه صعنت گردشگری تبدیل کند.