وعده انتخاباتی یک نماینده ریاست جمهوری برای تشکیل وزارت خانواده

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سازمان بهزیستی و سازمان ملی جوانان را ادغام کرده و وزارت خانواده تشکیل می‌دهیم. به گزارش جهان بانو: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در ادامه تبلیغات انتخاباتی خود در رادیو جوان به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد. وی در پاسخ به نخستین […]

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سازمان بهزیستی و سازمان ملی جوانان را ادغام کرده و وزارت خانواده تشکیل می‌دهیم.

به گزارش جهان بانو: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در ادامه تبلیغات انتخاباتی خود در رادیو جوان به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد.

وی در پاسخ به نخستین سوال مجری مبنی بر اینکه چند سال دارید، گفت: در آستانه ورود به ۵۰ سالگی هستم، در ۲۴ سالگی ازدواج کردم، دو فرزند دارم، دخترم ۱۹ ساله و دانشجوی ترم یک برق صنعتی شریف است و پسرم ۱۶ ساله و سال هشتم است و در تهران زندگی می‌کنیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طبق گزارش مرکز تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت سال ۹۰ بیش از ۹۰ درصد از قاچاق از مبادی رسمی صورت گرفته است برای جلوگیری از قاچاق باید چکار کرد؟، تصریح کرد: اگر در حوزه مدیریت یک اصلاح‌گری انجام دهیم و دستگاه‌های مسئول مثل خود گمرکات، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شوند و جا‌های دیگر مانند مناطق آزاد ویژه از بهره مندی آن ارتباطاتی که وجود دارد کنار گذاشته شوند و زیرساخت جامع الکترونیک به طوریکه مجموع داده‌هایی که در کشور هست به هم وصل بشود؛ و به طور کل مجموعه داده‌های اقتصادی به هم وصل بشود مجموعه این‌ها می‌تواند کنترل بکند.

وی اضافه کرد: با توجه به تغییر ارزش پول، کالا‌های یارانه‌ای یا غیر یارانه‌ای به خارج می‌رود با قحطی روبرو می‌شویم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برنامه شما برای استفاده از ظرفیت‌های کم نظیر طبیعی و انسانی داخل کشور چیست؟ تصریح کرد: ظرفیت‌های طبیعی حدود هفت درصد منابع جهان در اختیار ماست؛ که باید مراقبت بکنیم مجموعه روند پیشرفت سازگار با طبیعت باشد؛ و این‌ها خود باعث نابودی منابع طبیعی نشود که هزینه‌های اجتماعی و اقتصادی و انسانی جدیدی به ما تحمیل کند. تکنولوژی‌هایی که استفاده می‌شود حتما باید دوستدار محیط زیست باشد.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه چه برنامه مدونی برای صیانت از سبک زندگی ایرانی – اسلامی و تقویت نهاد خانواده درکنار نهاد اجتماع دارید؟ گفت: برنامه‌های مفصلی داریم. دریچه نگاه ما به اداره کشور، دریچه نگاه به خانواده است.

وی افزود: رویکردم به موضوعات با نگاه اجتماعی است. سازمان بهزیستی و سازمان ملی جوانان را اذعام کرده و وزارت خانواده تشکیل می‌دهیم.

قاضی زاده تأکید کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی مرتبط با خانواده است. اگر از کودک کار و اعتیاد و فحشا و امثال این‌ها صحبت می‌کنیم یا زنان سرپرست خانواده صحبت می‌کنیم این‌ها در بستر خانواده باید دیده بشود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: یک اعتبار ۵۰۰ میلیونی به ازای هر زوج جوان در نظر گرفته شده است که شامل هزینه‌های ازدواج و خرید جهیزیه و اشتغال است بتوانند از این اعتبار استفاده بکنند. طراحی ویژه‌ای شده برای این کار و این پشتیبان تشکیل خانواده‌های جدید است.

وی گفت: ما الان دو سه تا قانون متعالی درباره خانواده داریم که قانون برنامه ششم و قانون تعالی جمعیت و خانواده است که توسط دولت اجرا نشده است. به عنوان مثال زنان خانه دار هیچ متولی در کشور ندارند ما ۲۰ میلیون زن خانه دار داریم که در اقتصاد خانه موثر هستند، خیلی هایشان مشاغل خرد دارند.

قاضی زاده تصریح کرد: برخی از این‌ها در بخش خصوصی فعالیت اجتماعی دارند، بحث بیمه این‌ها مطره است و بحث بیمه کودکان و فرزندان این‌ها که در نظر گرفتیم. ما یک سبد حمایتی جامع برای این دسته از بانوان داریم.

وی ادامه داد: نکته سوم همسان سازی یا مدارا سازی فعالیت‌های تحصیلی کاری مدیریتی و آموزشی با موضوع مادری است. الان مادران ما در محیط کارشان محدودیت دارند مهد کودک ندارند ساعت کاریشان مثل بقیه است بنابراین مجموعه این مولفه‌ها را در قالب این وزارت خانواده و امور اجتماعی انشاءالله مجری و پیگیری اجرای آن هستیم.