واکنش کارگردان فیلم «نمور» به اظهارات نوشین معراجی: با ترویج روابط خارج از عرف مخالفم

کارگردان فیلم سینمایی «نمور» به اظهارات خارج از عرف نویسنده فیلمنامه این اثر که در فضای مجازی بحث برانگیز شده است، واکنش نشان داد و گفت: با ترویج هرگونه موازین غیرشرعی در آثار نمایشی مخالفم.

واکنش کارگردان فیلم «نمور» به اظهارات نوشین معراجی: با ترویج روابط خارج از عف مخالفم

به گزارش جهان بانو، در نشست خبری فیلم «نمور» که در آخرین روز جشنواره چهلم فیلم فجر برگزار شد، نوشین معراجی نویسنده فیلمنامه این اثر در اظهاراتی خارج از عرف تصریح کرد: «وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند، عشقی که بین‌شان وجود داشته، آنقدر حرمت دارد که حتی بدون صیغه هم نامزد باشند، بچه‌ای که از آن‌ها به دنیا می‌آید، به‌نظر من حلال‌زاده است!» 

گفتنی است که فیلم این اظهارات به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به هنجارشکنی های این چنینی را برانگیخته است.

داود بیدل، کارگردان فیلم «نمور» در واکنش به این اتفاق، طی یادداشتی که نسخه‌ای از آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است، عنوان کرد:  «ضمن عرض تبریک به برگزیدگان جشنواره و خداقوت به مسئولان و برگزارکنندگان، برای سینمای ارزشمند کشورمان آینده ای درخشان و امیدآفرین آرزو می‌کنم.

و اما بعد.

اخیراً ویدیویی در شبکه های اجتماعی در خصوص اظهار نظر کاملاً شخصی نویسنده فیلم سینمایی “نمور” در خصوص حلال و حرام بودن روابط زن و مرد پخش شده است که لازم دانستم تا توضیح کوتاهی این خصوص بدهم. 

نخست اینکه اظهار نظر خانم نویسنده هر چه که بود کاملاً شخصی بوده و هیچ ربطی به فیلم سینمایی “نمور” ندارد. لازم به ذکر است که پروانه نمایش دائمی فیلم توسط شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی که بسیار به موارد ترویج کننده ضد اخلاقی و ضد خانواده و اجتماعی حساس هستند صادر شده است. پس فیلم مشکلی از نظر موازین شرعی ندارد. شیطنت پخش کننده ویدیو است که مشخصاً با هدف تخریب انجام شده است.

دوم اینکه اعلام می کنم خط قرمز اینجانب موازین دینی است و مخالف ترویج هر گونه موارد ضد شرعی و ضد اخلاقی در آثار نمایشی هستم. این بدان معنی نیست که به موضوعات ملتهب اجتماعی نزدیک نخواهم شد. بلکه نسبت به شناساندن خطرات نو ظهورِ و ضدِ فرهنگی، همواره تلاش خواهم کرد.

سرباز کوچک فرهنگی کشور

داود بیدل»