هنر نگهداری از روسری

روسری عنصری مهم در پوشش و حجاب بانوان ایران است که زیر چادر یا همراه مانتو مورد استفاده قرار می‌گیرد روسری عنصری مهم در پوشش و حجاب بانوان ایران است که زیر چادر یا همراه مانتو مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما روسری فقط یک پوشش نیست بلکه به‌وسیله یک روسری مناسب که حجاب قابل قبولی […]

نکات نگهداری و استفاده از روسری

روسری عنصری مهم در پوشش و حجاب بانوان ایران است که زیر چادر یا همراه مانتو مورد استفاده قرار می‌گیرد

روسری عنصری مهم در پوشش و حجاب بانوان ایران است که زیر چادر یا همراه مانتو مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما روسری فقط یک پوشش نیست بلکه به‌وسیله یک روسری مناسب که حجاب قابل قبولی را برای شما به ارمغان می‌آورد باید به موارد زیبایی شناسانه آن هم دقت کرد.

شستشو: روسری‌ها را فقط در کنار روسری‌های دیگر بشویید. هیچ‌گاه روسری را در کنار لباس‌های دیگر برای شستشو قرار ندهید. پیچ خوردن روسری بین لباس‌ها کیفیت آن را از بین می‌برد. هر نوع روسری ابریشمی، ساتن، نخی یا پشمی‌ را با آب گرم و در وضعیت شستشو با دست بشویید. از مواد شوینده ملایم و نرم کننده استفاده کنید. برای از بین بردن بو یا لکه‌های روی شال و روسری از جوش شیرین نیز می‌توانید استفاده کنید.

خشک کردن: برای خشک کردن روسری‌ها آن‌ها را روی دور کند دستگاه خشک کن قرار دهید و سریع از درون ماشین بیرون بیاورید.

اتو کردن: برای اتوی روسری ابریشمی ‌و ساتن، از تنظیماتی استفاده کنید که پارچه را برق نمی‌اندازند.

نگهداری: روسری‌ها را روی چوب لباسی آویزان کنید. در این وضعیت کمتر چروک می‌شوند و استفاده از آنها برایتان آسان‌تر خواهد بود. ترجیحا از چوب لباسی‌های چند پله یا چوب لباسی‌های مخصوص آویزان کردن روسری استفاده کنید.

منبع: زیباشهر