هندبال قهرمانی بانوان آسیا| پایان کار ایران رتبه چهارمی آسیا و کسب سهمیه جهانی

تیم ملی هندبال بانوان ایران در جایگاه چهارم هجدهمین دوره رقابت های هندبال قهرمانی زنان آسیا ایستاد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی هندبال بانوان ایران که برای نخستین بار به جمع ۴ تیم برتر رقابت های هندبال قهرمانی زنان آسیا راه یافته و سهمیه رقابت های جهانی را به دست آورده، در […]

هندبال قهرمانی بانوان آسیا| پایان کار ایران رتبه چهارمی آسیا و کسب سهمیه جهانی

تیم ملی هندبال بانوان ایران در جایگاه چهارم هجدهمین دوره رقابت های هندبال قهرمانی زنان آسیا ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیم ملی هندبال بانوان ایران که برای نخستین بار به جمع ۴ تیم برتر رقابت های هندبال قهرمانی زنان آسیا راه یافته و سهمیه رقابت های جهانی را به دست آورده، در دیدار رده بندی این رقابت ها مقابل تیم قزاقستان به میدان رفت که در پایان شکست را پذیرا شد.

ملی پوشان که همانند چند بازی قبل بدون داشتن مربیان خود روی نیمکت کادرفنی، به زمین مسابقه می رفتند، این دیدار را بسیار خوب شروع کردند به گونه ای که در دقیقه ۱۸ بازی با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ از حریف پیش بودند اما نیمه نخست را ۱۵ -۲۰ و در نهایت با نتیجه ۳۳ -۳۸ بازی را واگذار کردند و در رده چهارم این رقابت ها قرار گرفتند.

تیم ملی هندبال بانوان ایران برای نخستین بار با راهیابی به جمع ۴ تیم برتر رقابت های هندبال قهرمانی زنان آسیا، سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی اسپانیا را به دست آورده است. کسب سهمیه جهانی، راهیابی به جمع چهار تیم برتر و حضور در نیمه نهایی رقابت های آسیایی برای نخستین بار، بهترین عملکرد تیم ملی هندبال بانوان کشورمان تاکنون در میادین آسیایی است.

پیش از این دیدار اردن و سوریه برای رده هفتم و ازبکستان و هنگ کنگ برای جایگاه پنجم به زمین رفتند که در پایان اردن ۲۲ بر ۲۱ سوریه را شکست داد و هفتم شد و ازبکستان با شکست ۲۸ بر ۲۵ هنگ کنگ جایگاه پنجم این دوره از رقابت ها را به دست آورد. از دقایقی دیگر هم در دیدار نهایی این رقابت ها ژاپن و کره جنوبی مصاف می کنند.

ملی پوشان کشورمان صبح فردا به میهن بازمی گردند.