هم نمک/نخسیتن نمایشگاه آثار نفیس صنایع دستی بانوان سرپرست خانوار و معلول افتتاح شد

نخستین نمایشگاه آثار نفیس صنایع دستی بانوان سرپرست خانوار و معلول با عنوان«هم نمک» همزمان با میلاد امام رضا(ع) با حضور شماری از مسئولان فرهنگی، هنری و خادمین حرم رضوی در گالری هم نمک گشایش یافت. به گزارش جهان بانو، همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد علی بن موسی الرضا(ع) به همت موسسه خیریه متوسلین […]

نخستین نمایشگاه آثار نفیس صنایع دستی بانوان سرپرست خانوار و معلول با عنوان«هم نمک» همزمان با میلاد امام رضا(ع) با حضور شماری از مسئولان فرهنگی، هنری و خادمین حرم رضوی در گالری هم نمک گشایش یافت.

به گزارش جهان بانو، همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد علی بن موسی الرضا(ع) به همت موسسه خیریه متوسلین به امام رضا (ع)، نخستین نمایشگاه آثار نفیس بانوان «سرپرست خانوار و معلول» با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی، هنری و خادمان و حاملان پرچم حرم رضوی و جمعی از اصحاب رسانه در گالری هم نمک افتتاح شد. 

محمدرضا مشهدی مدیر طرح هم‌نمک مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) گفت: این نمایشگاه محلی مناسب و پایدار برای عرضه آثار نفیس قابل رقابت تولید شده از سوی بانوان سرپرست خانوار است که در ادامه سایر اقدامات و طرح‌های حمایتی طرح هم‌نمک صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه توجه به کیفیت و رقابتی کردن محصولات تولیدی، رمز موفقیت برای خانواده‌های کم برخوردار است، ابراز امیدواری کرد: روز به روز با رشد و شکوفایی بانوان هنرمند خلاق، همواره شاهد برگزاری اینگونه رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح کشور باشیم. 
در حاشیه نمایشگاه یکی از دنبال کننده فعال موسسه در شبکه های اجتماعی درباره این نمایشگاه گفت: موسسه هم نمک وابسته به خیریه امام رضا(ع) است، این نمایشگاه برای حمایت و معرفی هنرهای دستی افراد کم توان افتتاح شد. آثار این نمایشگاه شامل گلیم، جاجیم، فرش، انواع شمع، مجسمه چوبی و ظروف رزین است و افراد بازدید کننده می توانند از طریق اسکن بارکد، کارها را ثبت سفارش کنند و به این طریق کار مورد نظر خود را بخرند.
او خاطر نشان کرد: قرار است موسسه ما در تهران دو شعبه دیگر را برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و معلول افتتاح کند.
در ادامه مسئول غرفه شمع هم گفت : برای شرکت در این نمایشگاه اولویت بندی با کسانی است که سرپرست خانوار هستند. پس هدف از برگزاری این نمایشگاه در حقیقت کمک به خانم های سرپرست خانوار است.
وی در ادامه از اضافه شدن شعبه های دیگر این نمایشگاه دائمی علاوه بر دو شعبه در تهران در استان های دیگر مانند خراسان رضوی – مشهد، استان آذربایجان شرقی – تبریز، استان لرستان- خرم آباد، و استان کردستان خبر داد

نمایشگاه آثار نفیس صنایع دستی بانوان سرپرست خانوار و معلول همه روزه از صبح تا شب به صورت دائمی در تهران، خیابان ولی‌عصر(عج)، بعد از بیمارستان دی، نبش کوچه نیلو پلاک یک برگزار می شود و میزبان علاقه مندان و مخاطبان خواهد بود.