حضرت زینب(س)؛ اسوه بانوان جبهه مقاومت اسلامی

همایش بین‌المللی «حضرت زینب (س)؛ اسوه بانوان جبهه مقاومت اسلامی» امروز یکشنبه 28 آبان، به همت اندیشگاه تجربه‌نگاری عالی انقلاب اسلامی دانشگاه جامع امام حسین (ع) با هدف تربیت نسل جدید بانوان فداکار و مقاوم و با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و نیز جمعی از بانوان فعال در حوزه مقاومت در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد.
ندای حضرت زینب(س) قوت قلب زنان فلسطینی است

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در همایش بین‌المللی «حضرت زینب (س) اسوه بانوان جبهه مقاومت» که صبح امروز در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: حضرت زینب نمونه کامل الگوی سوم زن و زنی دارای ابعاد مختلف وجودی و الگوی یک زن توانمند فرهیخته برای کسانی است که می‌خواهند با عزت زندگی کنند.

خزعلی با بیان اینکه حضرت زینب (س) را به پرستاری و صبوری می‌شناسیم، تصریح کرد: صبوری بخشی از وجود حضرت زینب و نشان‌دهنده عظمت روح آن حضرت است. ندای زینب (س) است که فلسطین را زنده نگه می‌دارد و به زنان و مادران فلسطینی قوت قلب می‌دهد.

خزعلی با اشاره به ابعاد وجودی حضرت تصریح کرد: توصیف ما از حضرت زینب تنها به صبوری آن حضرت ختم نمی‌شود و ابعاد وجودی حضرت زینب(س) بسیار بیشتر است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به پایدار ماندن آثار مقاومت گفت: همانطور که حضرت زینب(س) با سخنرانی خود در کاخ یزید در عین مظلومیت در اوج فشار اعلام پیروزی می‌کند، امروز در غزه شاهد پایداری زنانی هستیم که با وجود شهادت فرزندانشان می‌گویند آیا فرزندان من از حسن و حسین عزیزترند؟

او به قدرت و عظمت روحی بانوی صبر و استقامت اشاره کرد و ادامه داد: آن حضرت در اوج غم و اندوه در موضع قدرت سخن می‌گوید و پیروزی ابدی حق را با لغاتی که مخاطب تحت تأثیر قرار بگیرد، تبیین می‌کند.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه حضرت زینب(س) یک رسانه قوی برای بیان مظلومیت است، گفت: ندای زینب است که در اوج اسارت فریاد ما پیروزیم سر می‌دهد و الگوی مردم ستم‌دیده و مصیبت‌زده در طول تاریخ می‌شود.

تجلیل از بانوان فعال در محور مقاومت

در ادامه این همایش از ۲۰ بانوی فعال در محور مقاومت از جمله همسر شیخ زکزاکی، به عنوان بانویی که در جبهه حق مقاومت کرده و شکنجه دید، تجلیل شد.

تعدادی از بانوانی که مورد تقدیر قرار گرفتند، زنان ایرانی بودند که به عنوان پزشک و پرستار در محور مقاومت از جمله در سوریه و لبنان حضور داشته و ایفای نقش کردند.

همچنین بانوان فعال فرهنگی از جمله در حرفه‌های خبرنگاری، مستندسازی و هنری که در شرایط سخت جنگی در دوران حضور داعش فعالیت داشتند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی جبهه مقاومت در قالب‌های هنری و کتاب ارائه شد که حاصل تلاش مؤسسه اندیشه‌سازان نور به عنوان تولیدکننده محتوا در محور مقاومت است.

تسنیم