حضور دختر پینگ پنگ باز ایرانی در نشست سفیران جوان المپیک

هلیا اصغری ورزشکار تنیس‌روی‌میز ایران به‌عنوان نماینده ایران جهت حضور در نشست سفیران جوان کمیته‌های ملی المپیک ۲۰۲۳ انتخاب و به‌مدت ۱۰ روز در آکادمی بین‌المللی المپیک در یونان در فعالیت‌های هنری، ورزشی و آموزشی شرکت نمود.

اصغری در خصوص حضور در این دوره آموزشی اظهار داشت: موضوع اصلی این نشست که با حضور نمایندگان اکثر کشورهای جهان برگزار شد، نوآوری در تربیت بدنی و آموزش ارزش‌های المپیک برای ساختن دنیایی بهتر بود که در نهایت با این سوال همراه بود که جنبش المپیک چگونه می‌تواند از طریق تربیت بدنی و آموزش، ارزش‌های المپیک را به جوانان ارائه دهند .

وی افزود: نمایندگان کشورهای مختلف در خصوص تجربیات آموخته خود در قالب گروهای کاری مختلف با یکدیگر هم‌فکری کردند و در نهایت دستاوردهای حاصله به‌صورت مقاله ارائه شد.

اصغری با حضوری موفق در این نشست توانست به‌عنوان نماینده ۱۳۰ سفیر جوان از کشورهای مختلف دنیا، سخنران مراسم اختتامیه این نشست باشد.

اصغری از شرکت‌کنندگان برتر نشست سفیران جوان بود

مهرداد علی‌قارداشی عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون تنیس‌روی‌میز که به همراه هلیا اصغری ورزشکار تنیس‌روی‌میز ایران در نشست سفیران جوان المپیک به میزبانی کشور یونان شرکت کرده بود، در خصوص این نشست اظهار داشت: پیش از این، نشست سفیران جوان المپیک در گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال توسط کمیته بین‌المللی المپیک برگزار می‌شد اما در دور جدید، این نشست بین گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ تغییر کرد که از هر کشور یک نماینده از ورزشکاران ملی‌پوش یا در سطح ملی در این دوره شرکت کردند که البته حضور بیش از یک نماینده هم با پرداخت هزینه امکان‌پذیر است.
وی گفت: هلیا اصغری از ورزشکاران موفق تنیس‌روی‌میز کشورمان پس از قبولی در آزمون ورودی که توسط دکتر سارا مهرانی مدیر المپیک همبستگی برگزار شد، به نمایندگی از ایران در نشست سفیران جوان المپیک در یونان حضور یافت.

رئیس فدراسیون تنیس‌روی‌میز تاکید کرد: طبق گزارشی که پس از اتمام نشست سفیران جوان المپیک از برگزارکنندگان این دوره گرفتیم هلیا اصغری جزو شرکت‌کنندگان برتر بود تا جایی‌که به‌عنوان نماینده منتخب بین ۱۳۰ سفیر جوان از کشورهای مختلف جهان سخنران مراسم اختتامیه شد و با موفقیت این مرحله را هم پشت سر گذاشت.

وی ادامه داد: تسلط هلیا اصغری به زبان انگلیسی و همچنین فارغ التحصیلی وی در رشته تربیت بدنی از ویژگی‌های خوب نماینده کشورمان است که امیدوارم ضمن ارائه تجربیاتش از نشست سفیران جوان المپیک به جوانان کشورمان بتواند در حوزه فعالیت‌های بین‌الملل رشد کند و در وهله اول باعث افتخار برای خودش و سپس جامعه تنیس‌روی‌میز و کمیته ملی المپیک شود.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک تاکید کرد: به اعتقاد من گزارش این دوره باید به دو زبان انگلیسی و فارسی توسط هلیا اصغری به ورزشکاران ارائه گردد تا باعث علاقه و انگیزه جوانان‌مان برای فعالیت در حوزه بین‌الملل شود.

قارداشی ادامه داد: در همین راستا امروز نشستی با محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم و گزارشی خدمت ایشان ارائه کردیم. در این دیدار آقای خسروی‌وفا با توجه به تجربیات ارزشمندی که در حوزه المپیک و پارالمپیک دارد، ضمن تقدیر از هلیا اصغری به توانمندی جوانان ایرانی در حوزه‌های مختلف اشاره و تاکید کرد که مانند هلیا اصغری کم نداریم که باید مورد توجه و پرورش قرار گیرند و در دختران و پسران شایسته کشورمان اعتماد به نفس ایجاد شود تا به‌عنوان سفیران جوان ایران بتوانند در دوره‌های بعدی نشست سفیران المپیک و سایر عرصه‌های مختلف بین‌المللی افتخارآفرینی کنند.

همچنبن امروز به همراه هلیا اصغری با مهین فرهادی‌زاد نایب رئیس کمیته و سارا مهرانی رئیس واحد همبستگی المپیک نیز دیدارهایی انجام شد که از اصغری دعوت شد تا در نشست بعدی کمیسیون زنان و ورزش برای ارائه گزارش حضورش در نشست سفیران المپیک شرکت کند.

ایرنا