نامه اتحادیه دانشجویان مستقل به آیت‌الله رئیسی در رابطه با انتخاب معاونت امور زنان

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، طی نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: با توجه آماج حملات فرهنگی غربگرا علیه جامعه زنان، انتخاب فردی بادرایت، آگاه، قاطع و دارای تجربه قابل سنجش برای معاونت امور زنان از اهمیت بالایی برخوردار است. به گزارش گروه سیاسی یکتاپرس، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، طی نامه ای به آیت […]

نامه اتحادیه دانشجویان مستقل به رئیسی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، طی نامه‌ای به رئیس جمهور نوشت: با توجه آماج حملات فرهنگی غربگرا علیه جامعه زنان، انتخاب فردی بادرایت، آگاه، قاطع و دارای تجربه قابل سنجش برای معاونت امور زنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش گروه سیاسی یکتاپرس، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، طی نامه ای به آیت الله رئیسی رئیس جمهور درباره معرفی معاونت امور زنان و خانواده نوشت: با توجه به وضعیت بحرانی کنونی، که آماج حملات فرهنگی غربگرا متوجه جامعه زنان است، تسریع در انتخاب فردی بادرایت، آگاه، قاطع و دارای تجربه قابل سنجش از اهمیت بالایی برخوردار است.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای رئیسی

سلام علیکم ؛

باتوجه به انتصاب وزرای دولت در هفته اخیر و نامشخص بودن معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با وجود اهمیت بسیار زیاد و همچنین گمانه زنی هایی در خصوص، انتصاب افرادی که سابقه حضور و بروز در این عرصه را ندارند، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل لازم می داند ضمن بیان نکاتی پیرامون ویژگی های معاونت امور زنان و خانواده، از حضرت عالی درخواست تسریع در انتخاب معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را نماید .

۱٫ آشنایی با نظام مسائل حوزه زنان و خانواده؛ با توجه به وجود گفتمان های متفاوت در حوزه زنان و خانواده، لزوم آشنایی کامل با نظام مسائل، رویکرد ها و مرز های تفکر اسلامی با سایر گفتمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲٫ داشتن سابقه کنشگری فعال در حوزه زنان و خانواده؛ باتوجه به اینکه زنان مورد هجمه شدید تهاجم فرهنگی از داخل و خارج از کشور هستند، معاونت امور زنان و خانواده بایستی در این حیطه ، تجربه کنشگری فعال ، اثر گذار و قابل سنجش داشته باشد.

۳٫ داشتن تحصیلات مرتبط با این جایگاه؛ با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از نیروهای متخصص و همچنین عملکرد حضرت عالی در انتخاب وزرا، جامعه زنان این انتظار را دارد که در شرایط حساس کنونی و با وجود بحران هایی از قبیل؛ مسئله جمعیت، افزایش طلاق، شکاف های جنسیتی و … در انتخاب معاونت امور زنان و خانواده مسئله ی تخصص گرایی مورد توجه قرار گیرد.

۴٫ داشتن اجماع نخبگان و فعالین حوزه زنان برای کسب این جایگاه؛ با توجه به اهمیت معاونت امور زنان و خانواده و نیاز به ارتباط گسترده با نخبگان و ارگان های فعال در حوزه زنان برای به دستیابی به گفتمان ثابت و مشخص در این حوزه پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی باید توجه داشت که این مهم نیازمند، اجماع و همکاری نخبگان و فعالین حوزه زنان بر روی معاون امور زنان و خانواده را دارد ، تا بتوان جریان سازی و گفتمان سازی در این حوزه در عرصه های داخلی و بین المللی رقم بخورد.

۵٫ الگوی مناسب برای زنان و مادران؛ یکی از مسائلی که در انتخاب معاونت امور زنان و خانواده باید مورد توجه قرار گیرد، الگو بودن ایشان برای زنان و مادران است، در غیر این صورت بسیاری از شعار ها و گفتمان ها ثمربخش نخواهد بود، معاونت امور زنان و خانواده باید نمود بیرونی الگوی سوم زن متناسب با بیانات مقام معظم رهبری باشد.

جناب آقای رئیسی، دولت شما با شعار دولت مردمی برای ایجاد تحول در حکمرانی شکل گرفته است و زنان که حلقه های پیشران در گسترش تحولات از درون خانواده هستند، خواهان لمس این تحول در وضع زندگی خود هستند و تاب آوری جامعه زنان در مقابل رویکرد های مسئولین امر، که اثر مستقیم بر زندگی آنان دارد به شدت کاهش یافته است.

با توجه به وضعیت بحرانی کنونی، که آماج حملات فرهنگی غربگرا متوجه جامعه زنان است، تسریع در انتخاب فردی بادرایت، آگاه، قاطع و دارای تجربه قابل سنجش از اهمیت بالایی برخوردار است.

لذا اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن تاکید بر تحول گرایی در حوزه مسائل زنان و خانواده خواستار توجه به این موارد می باشد.

ومن الله توفیق