“مقلوبه” از مسجد جامع ورامین تا مسجدالاقصی

بانوان ورامینی با طبخ مقلوبه هم‌صدا با زنان مبارز فلسطین پیام سرنگونی و متلاشی شدن را به حکومت جعلی و اشغالگر رژیم صهیونیستی دادند. به گزارش جهان بانو،  بانوان ورامینی در آستانه روز قدس در حرکتی خودجوش پویش مقلوبه را در جهت همراهی و همدلی با بانوان مدافع حرم قدس شریف و زنده نگه‌داشتن شعائر […]

بانوان ورامینی با طبخ مقلوبه هم‌صدا با زنان مبارز فلسطین پیام سرنگونی و متلاشی شدن را به حکومت جعلی و اشغالگر رژیم صهیونیستی دادند.

به گزارش جهان بانو،  بانوان ورامینی در آستانه روز قدس در حرکتی خودجوش پویش مقلوبه را در جهت همراهی و همدلی با بانوان مدافع حرم قدس شریف و زنده نگه‌داشتن شعائر اسلامی در مسجد جامع تاریخی ورامین اجرا کردند.

زهره بخشنده بانی پویش مقلوبه با اشاره به برگزاری پویش مقلوبه اظهار داشت: مقلوبه یک غذای سنتی در منطقه شامات و مشخصاً فلسطین است اما فقط یک غذای معمولی نیست در واقع مقلوبه در فلسطین به نماد پیروزی و مقاومت و واژگون شدن سلطه دشمنان تبدیل شده است.

زنان ورامین

وی افزود: سرو مقلوبه در مسجدالاقصی حاوی دو پیام برای رژیم صهیونیستی دارد که به منزله این است که همان گونه که قابلمه‌های مقلوبه وارونه می‌شوند، شما اسرائیلی‌ها هم محکوم به واژگونی هستید و در نهایت مغلوب خواهید شد و همچنین بردن قابلمه در صحن‌های مسجدالاقصی ممنوع است و فلسطینیان هر بار به طریقی این قابلمه‌ها را به داخل می‌برند و این پیام را به سربازان رژیم صهیونیستی می‌دهند که قدمت حضور ما و آشنایی ما به مسجدالاقصی بیشتر است.

این بانوی بسیجی با تاکید بر اینکه اهل قدس این پیام را به اسرائیلی‌ها می‌رسانند که ما با گوشه‌کنار مسجدمان آشناتر از شما هستیم خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۵ نخستین بار خانم هنادی الحلوانی دوستانش را دعوت به پخت مقلوبه و بردن قابلمه‌ها به مسجدالاقصی کرد و بعد از آن در ماه مبارک رمضان، ذی‌الحجه، اعیاد و مراسمات خاص این کار را انجام می‌دهند و به این خانم‌ها مرابطات می‌گویند و اسرائیلی‌ها نیز به خوبی این پیام را دریافت می‌کنند و سعی می‌کنند به هر نحوی جلوی این حرکت را بگیرند.

بخشنده در پایان خاطرنشان کرد: ما نیز بر آن شدیم برای اعلام همبستگی با مرابطات الاقصی و همدلی و همراهی با ایشان این پویش را اجرا کنیم و شایان ذکر است با توجه به محدودیت‌های ارتباطی که ممکن است باعث به وجود آمدن شکاف، شبهات و سوءتفاهم‌هایی شود، پویش مقلوبه در ایران، نقش مهمی در تقویت ارتباط بانوان دو کشور دارد.