مقرراتی برای زن و شوهر‌ها که بهتر است بدانند

جیمز دیل و سارا بت اندروز در دو کتاب مقرراتی برای شوهر‌ها و مقرراتی برای زن‌ها با زبانی شیرین و مثال‌هایی از دل زندگی به شرح قوانین و خط‌مشی‌هایی پرداخته‌اند که هر زن و مردی باید در زندگی زناشویی رعایت کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دو کتاب مقرراتی برای شوهر‌ها و مقرراتی برای […]

مقرراتی که زن و شوهرها بهتر است بدانند

جیمز دیل و سارا بت اندروز در دو کتاب مقرراتی برای شوهر‌ها و مقرراتی برای زن‌ها با زبانی شیرین و مثال‌هایی از دل زندگی به شرح قوانین و خط‌مشی‌هایی پرداخته‌اند که هر زن و مردی باید در زندگی زناشویی رعایت کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دو کتاب مقرراتی برای شوهر‌ها و مقرراتی برای زن‌ها نوشته جیمز دیل و سارا بت اندروز است که در آن یک سری قوانین مهم که هر دو طرف زن و مرد باید در رابطه رعایت کنند، با زبانی طنزگونه و مثال‌هایی شیرین گردآوری شده است. این دو نویسنده معتقدند که رعایت این مقررات و خط مشی‌ها برای ارتباط با جنس مخالف در زندگی زناشویی ضروری است که زیر پا گذاشتن آن‌ها منجر به عصبانیت طرف مقابل خواهد شد. در مطلب پیش رو خلاصه‌ای از قوانین و مقررات این دو کتاب را برای شما کاربران گرامی گردآوری کرده‌ایم که در ادامه تقدیم حضورتان خواهد شد.

مقرراتی برای شوهر‌ها

کنترل از راه دور نشانه مردانگی نیست
مرد‌ها عاشق قدرت هستند و دوست دارند کنترل تلوزیون آن وسیله بلند، صاف و جادویی را در دست داشته باشند تا هر شبکه‌ای را که می‌پسندند، انتخاب کنند. ولی باید بدانند که معنای زندگی زناشویی سهیم شدن است؛ یعنی گاهی اجازه بدهند همسرشان کنترل را در دست بگیرد و خودش تصمیم بگیرد که چه برنامه‌ای را تماشا کند.

یک اسباب برقی خانگی هدیه نیست
همزن، دستگاه تست نان، وافل پز یا چند کاره هرقدر مدرن و امروزی باشد، درنهایت یک دستگاه برقی برای غذا درست کردن است؛ یعنی ابزاری است که شما برای زندگی دوست دارید، درحالی که همسرتان منتظر هدیه است.

مراقب یک میدان مین خطرناک باشید
هرگز در مواجهه با این سوال همسرتان که می‌پرسد: «آیا من چاق شده‌ام؟» پاسخی ندهید، مگر اینکه از جانتان سیر شده باشید.

هر روز مانند یک شوالیه رفتار کنید
نیازی نیست به جنگ اژد‌ها بروید، کافی است گاهی در را برای همسرتان باز کنید، تا رسیدن به ماشین با او قدم بزنید و اگر هوا بارانی بود، او را با ماشین تا دم در برسانید. ممکن است انجام این کار‌ها تاریخ گذشته یا از مد افتاده باشد، اما مودبانه است و یک رفتار مودبانه هرگز از مد نمی‌افتد.

با شکیبایی انتظار بکشید
هر دو به مهمانی دعوت شده‌اید. شما برای پا کردن کفش‌های نو، اسپری زدن و پوشیدن یک پیراهن تمیز دو دقیقه وقت نیاز دارید؛ اما همسرتان بیش از شما کار دارد. اگر نمی‌توانید صبور باشید، تظاهر به صبوری کنید یا به کار‌های عقب افتاده‌تان برسید. این حقیقت را که همسرتان برای مهیا شدن و رفتن به مهمانی بیش از شما به وقت نیاز دارد، بپذیرید.

به معنای واقعی شنونده باشید
شنیدن واقعی بسیار بیشتر از سر تکان دادن است و به این معنا نیست که فقط منتظر نوبت صحبت کردن خودتان باشید. یک مرد عاقل هرگز خود را در معرض خطر جواب دادن به این پرسش قرار نمی‌دهد: «اگر واقعا داشتی گوش می‌دادی، بگو چی می‌گفتم؟» امتحان کنید.

لطفا کفش‌های خانم‌تان را نشمارید
تعداد کفش‌هایی که همسر شما دارد، برای شما قابل درک نیست. منطق می‌گوید هیچ انسانی بیشتر از دو یا سه جفت کفش نیاز ندارد و پاسخ به این سوال را که چرا همسرتان چند جفت صندل، دمپایی، لا انگشتی، کفش کار و یا کفش‌های پاشنه بلند در ارتفاع متفاوت و رنگ‌های سفید درخشان، کرم، شیری، سفید گچی، سفید تخم مرغی و… دارد، فراموش کنید، هیچ توضیح معقول و منطقی برای داشتن این همه کفش وجود ندارد، پس سرشماری نکنید.

تقسیم کردن
همه مرد‌ها باید بدانند که تقسیم کار‌های خانه به این معنا نیست که هر شب آشغال‌ها را بیرون ببرید و منتظر شنیدن کلمه «ممنونم» باشند.

از کوری موقتی در منزل بر حذر باشید
می‌پرسی: «عزیزم! بستنی کجاست؟» واقعا فکر می‌کنید کجاست؟ آیا با شنیدن نام بستنی یک جای منطقی برای وجود آن به ذهن‌تان نمی‌رسد؟ مگر اینکه منظور شما این باشد: «عزیزم! یک بستنی از توی فریزر به من بده» لطفا دست از ندیدن بردارید و خودتان بستنی را از توی فریز و قرص آسپرین را از قفسه دارو‌ها بیرون بکشید.

سعی نکنید خانم‌تان را تغییر بدهید
خانم شما یک شخص است نه یک شی؛ پس سعی نکنید چیزی به او اضافه یا از او کم کنید. او را همانطور که هست بپذیرید و قدردانش باشید.

حداقل سه ماه یک‌بار کمی فی البداهه باشید
مثلا همسرتان را با چیز‌های کوچکی مثل یک شام یا یک هدیه غیر منتظره غافلگیر کنید. بی‌مقدمه بودن گاهی لازم است.

دوباره به محل اولین ملاقات‌تان بروید
آنجا را برای بیرون رفتن انتخاب کن. از همسرت دعوت کن و یک میز زیبا رزرو کن. لباس‌های شیک بپوش. در ماشین را برایش باز کن. غذایت را با او تقسیم کن و بهش بگو که دوستش داری. قول می‌دهم برای کل سال قهرمان زندگی‌اش خواهی بود.

همواره حقیقت را بگویید
ممکن است در طول رابطه وسوسه شوید که پنهان کاری یا دروغ‌گویی کنید؛ ولی خورشید همیشه پشت ابر نمی‌ماند. حتی اگر کاری که می‌کنید کاملا اشتباه است، باز هم از همان اول همه حقیقت را بگویید. راستگو باشید و بی‌استثنا حقایق را بازگو کنید.

مقرراتی برای زن‌ها

لطفا مادرش نباشید
شوهر شما یک مادر دارد که خیلی هم عالی یا برعکس شیطان است. شما نباید هیچکدام از این دو باشید. شما هیچوقت نمی‌توانید مانند مادرش غذا درست کنید و هرگز مسئول رفتار‌های همسرتان نیستید. شما زن، عاشق، شریک، دوست و معشوقه او هستید، نه مادرش.

با بد درونی خودتان تماس برقرار کنید
در اعماق وجود شما یک خود پالایش نشده که بی‌احساس‌تر و خشن‌تر است، وجود دارد. آن را پیدا کنید. در این صورت زن وجودتان را بهتر درک می‌کنید و ممکن است وقتی بی‌هوا بادگلو می‌زنید، طوری شکم‌تان را نوازش کنید که انگار دوست خوب شماست. در تماس بودن با بد درون‌تان دو نتیجه دارد:
اول اینکه با شوهرتان تفاهم پیدا می‌کنید و دوم اینکه از زن بودن خودتان قدردانی خواهید کرد.

به شوهرتان قدرت بدهید
برای همسرتان ابزار‌های برقی (دریل یا پرچ‌کن) بخرید؛ زیرا آن‌ها ابزار هستند و قدرت دارند. هر مردی وقتی از ابزار‌های برقی استفاده می‌کند، خوشحال است. باور کنید اگر تمام رهبران مذکر دنیا ابزار برقی داشتند، جنگی در کار نبود!

به داستان‌های مربوط به کار شوهرتان گوش کنید
قطعا این داستان‌ها برای شما کسالت‌آور هستند؛ اما شوهرتان را درک کنید. احتمالا از کارش کم‌تر از آن چیزی که لازم بوده است، قدردانی کرده‌اند؛ پس شما بیش از حد قدردان او باشید.

انتظار مرتب بودن از شوهرتان را نداشته باشید
بهتر است به صفت‌های خوبش فکر کنید. با خودتان بگویید شوهر من یک شلخته زرنگ، شلخته مهربان، شلخته متفکر و یا یک پدر خوب شلخته است. او یک همسر شلخته قابل اعتماد است. او شلخته شخص شماست!

لطفا خودتان باشید
در این صورت شوهرتان شما را بیشتر دوست خواهد داشت. دوره زن‌های کوچک سر آمده است.

کار‌های جزئی را خودتان انجام بدهید
بهتر است کار‌هایی را که شوهرتان نمی‌تواند به خوبی انجام بدهد، خودتان انجام بدهید. به همین راحتی

کمتر از او بخورید
شوهر شما تا جایی که سیر شود، غذا می‌خورد و شما تا جایی غذا می‌خورید که رژیم غذایی‌تان به شما اجازه می‌دهد.

مفهوم حقیقی حلقه ازدواج را درک کنید
از نظر شما حلقه ازدواج یک قطعه زیبا و نمادین است و از نظر شوهر شما حلقه ازدواج چیزی است که مرد‌ها دست نمی‌کنند. بیشتر مرد‌ها نسبت به دست کردن حلقه بی‌میل هستند؛ اما به این معنا نیست که شما را دوست ندارند. پس بگذارید به حال خودشان باشند.

هدایایی را که شوهرتان به شما می‌دهد، دوست داشته باشید
مرد‌ها هنگام خرید هدیه برای زن‌ها بسیار بیشتر از زن‌ها هنگام خرید هدیه برای مرد‌ها احساس ناامنی می‌کنند و این یک مشکل ژنتیکی است؛ بنابراین اگر مرتب به آن‌ها گوشزد کنید که هدیه‌شان خوب نیست، دیگر سعی نمی‌کنند برای شما هدیه بخرند و برعکس اگر هربار که هدیه خریدند تشویق شوند، در آخر هدایای بیشتر و بهتری خواهند خرید. شوهر‌ها دوست دارند هدایاشان مورد پسند واقع بشود، پس حتی اگر از هدیه خوشتان نیامد، وانمود کنید که خوشحالید.

به هم اعتماد داشته باشید
کار سختی است؛ ولی هرچه بیشتر این کار را کنید، بهتر خواهد شد. شما در این زندگی با هم هستید و باید به هم اعتماد داشته باشید.

به او بگویید دوستش دارید
یک شوهر معمولی دوست دارد نشان بدهد که از موضوعات احساسی خوشش نمی‌آید و در بیان احساساتش زیاد موفق نیست. اگر از او بپرسید: «دوستم داری؟» احتمالا فقط سرش را تکان می‌دهد. با این حال او دوست دارد جمله «دوستت دارم» را از زبان شما بشنود. این کار در خفا احساس خوبی به او خواهد داد.

در زندگی ما باشید، نه من
شما دو نفر می‌توانید «زن» و «شوهر» باشید یا اینکه می‌توانید هردو با هم شراکت، هم‌نوازی، جبهه متحد، گروه، نیرو و نیمه دیگر هم باشید. در زندگی مشترک تنها نباشید، ما باشید.