مقابله اینستاگرام و فیس‌بوک با تبلیغات مربوط به “سقط جنین” در آمریکا

بعد از مصوبه لغو حق سقط جنین توسط دیوان عالی آمریکا، شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام شروع به حذف پست‌هایی کرده‌اند که قرص‌های مربوط به سقط جنین را تبلیغ می‌کنند!  به گزارش جهان بانو، فیس‌بوک و اینستاگرام اخیراً شروع به حذف پست‌هایی کرده‌اند که به زنانی که به قرص‌های سقط جنین دسترسی نداشتند، خدمات می‌دادند. […]

بعد از مصوبه لغو حق سقط جنین توسط دیوان عالی آمریکا، شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام شروع به حذف پست‌هایی کرده‌اند که قرص‌های مربوط به سقط جنین را تبلیغ می‌کنند!

 به گزارش جهان بانو، فیس‌بوک و اینستاگرام اخیراً شروع به حذف پست‌هایی کرده‌اند که به زنانی که به قرص‌های سقط جنین دسترسی نداشتند، خدمات می‌دادند.

این کار پس از تصمیم اخیر دادگاه عالی ایالات متحده گرفته شد که در جمعه گذشته (در ۲۴ ژوئن) اجرایی شد؛ دادگاه عالی آمریکا تصمیم سال ۱۹۷۳ خود را رد کرد که در آن دسترسی به سقط جنین را یک حق قانونی اعلام کرده بود.

براساس تجزیه و تحلیل شرکت اطلاعات رسانه‌ای Zignal Labs، تبلیغات مربوط به قرص‌های سقط جنین و همچنین پست‌هایی که به نسخه‌های خاصی مانند میفپریستون و میزوپروستول اشاره می‌کنند، ناگهان در صبح روز ۲۴ ژوئن در شبکه‌های توییتر، فیسبوک، ردیت و تلویزیون افزایش یافت.

نحوه حذف پست‌ها

AP در ۲۴ ژوئن تصویر یک پست اینستاگرامی زنی را دریافت کرد که پیشنهاد خرید یا ارسال قرص‌های سقط جنین را از طریق پست دقایقی پس از حکم دادگاه مبنی بر لغو حق قانونی سقط جنین داد که اینستاگرام در چند لحظه این پست را حذف کرد.

همچنین یک خبرنگار AP شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک را آزمایش کرد که این شرکت چگونه به یک پست مشابه در فیس بوک پاسخ می‌دهد و نوشت: “اگر آدرس خود را برای من بفرستید، قرص‌های سقط جنین را برای شما پست خواهم کرد.”

پست در عرض یک دقیقه حذف شد. حساب فیس بوک بلافاصله در وضعیت “هشدار” برای پست قرار گرفت که فیس‌بوک گفت استانداردهای آن در مورد “اسلحه، حیوانات و سایر موارد” را نقض می‌کند.

با این حال، زمانی که خبرنگار AP دقیقاً همان پست را منتشر کرد اما کلمات “قرص‌های سقط جنین” را با “اسلحه” جایگزین کرد، این پست دست نخورده باقی ماند!

با این حال، قرص‌های سقط جنین را می‌توان در آمریکا به طور قانونی از طریق پست و پس از مشاوره آنلاین با تجویزکنندگانی که تحت گواهینامه و آموزش قرار گرفته‌اند، دریافت کرد.

تسنیم