محمودی: حوزه علمیه خواهران به مسائل خانواده ورود کند

ایسنا/فارس مدیر حوزه علمیه خواهران فارس گفت: حوزه علمیه خواهران در راستای رسیدن به اجتهادات مسائل جامعه به ویژه مسائل زنان و خانواده و هدایت اثر گذار تحولات اجتماعی، اقدامات مطلوبی را انجام داده است. حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی شنبه ۲۰ شهریور در آیین افتتاحیه حوزه علمیه خواهران و برادران استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) […]

محمودی: حوزه علمیه خواهران به مسائل خانواده ورود کند

ایسنا/فارس مدیر حوزه علمیه خواهران فارس گفت: حوزه علمیه خواهران در راستای رسیدن به اجتهادات مسائل جامعه به ویژه مسائل زنان و خانواده و هدایت اثر گذار تحولات اجتماعی، اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی شنبه ۲۰ شهریور در آیین افتتاحیه حوزه علمیه خواهران و برادران استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با اشاره رسالت حوزه‌های علمیه، بیان کرد: از آنجا که علوم باید در خدمت تعالی قرار بگیرند،‌حوزه‌های علمیه هم باید از جهاتی که آن‌ها را از رسالت اصلی خود دور می‌کند، اجتناب کنند.

او با بیان اینکه مفتخریم در دیاری زندگی می‌کنیم که وارث مکاتب عقلی و نقلی است، عنوان کرد: خواهران طلبه در ایام کرونا در کنار رسالت همسرداری، خانه داری و فرزند پروری به صورت مجازی با جدیت دروس خود را دنبال می‌کردند.

محمودی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران در یک سال گذشته موفق به جذب هزار و ۷۴ طلبه در مقطع ۲ تحصیلی شده است، افزود: در رشته‌های فقه و اصول و گرایش خانواده و همچنین کلام اسلامی و تقسیر قرآن نیز شاهد استقبال ۳۶ نفر برای تحصیل در مقطع چهار بوده‌ایم.

او یکی از خلاءهای مراکز علمی حوزوی را تداوم مطالعات و پژوهش در رشته‌های محض دانست و گفت: از این رو ناگزیریم به عنوان بیرق‌های تاریخی تولید علم، حضور موثر در این بخش داشته باشیم. به همین منظور با رایزنی با مراکز مختلف، فعالیت‌های خوبی را دنبال کرده‌ایم.

مدیر حوزه علمیه خواهران فارس به دیگر فعالیت‌های حوزه علمیه خواهران استان پرداخت و بیان کرد: در بخش فرهنگی نیز درس‌های معارف قرآن و اهل بیت(ع)، کلاس‌های اخلاق و نشست‌های جریان شناسی برگزار شده است.