محله مهدوی، محله ­ای برای زنان و کودکان

محله مهدوی در شهید محله آمل، مسجدی است تا اقشار مختلف از جمله دانش آموزان و زنان سرپرست خانوار برای علم آموزی و ایجاد اشتغال در آن گردهم جمع شوند.

سمانه رنجبر- فرمانده پایگاه خواهران این منطقه در باره طرح محله مهدوی گفت: طرح محله مهدوی از سال گذشته در این مسجد کلید خورد، با تعامل با دو مسجد دیگر و پایگاه برادران در حال اجراست. این مسجد در فاطمیه اول و دوم حدود ۲۰ شب و در ایام محروم حدود ۶۰ شب، در ماه رمضان ۳۰ روز کامل برنامه دارد.

در چهارسال اخیر در این مسجد طرح آموزشی ضعف علمی دانش آموزان اجرا می شود و کلاس‌های چرتکه ریاضی و زبان با کمترین هزینه در مسجد شهید محله آمل برگزار می‌شود، در کنار آن خانواده‌ها درخواست برگزاری کلاس‌های دیگر همچون نقاشی، قرآن، عربی و … داشتند. ۹۱ دانش آموز زبان موفق شدند که گواهینامه تافل دریافت کنند.

همچنین خانواده‌ها به‌ویژه مادران با هدف آموزش قرآن، نهج البلاغه، برگزاری کلاس‌های کارآفرینی و کمک به فروش تولیدات و محصولات خانگی و صنایع دستی این خانواده‌ها به این هیئت دعوت می شوند.

این فعال فرهنگی با اشاره به مشکل تامین هزینه کتب کمک درسی و حمایت سپاه برای رفع این مشکل، عنوان کرد: برنامه آموزشی مسجد به خوبی پیش میرود، در کنار آن اردوهای زیارتی و تفریحی داریم که امیدواریم با حمایت مسئولان به خوبی پیش برود.

یکی دیگر از خدمات این مسجد فعال بودن محل صندوق خیریه توسط خانواده‌ها است که اهدای جهیزیه عروس، سیسمونی، هزینه درمان دارویی، آزمایشگاه و سنوگرافی مادر و لباس یک الی ۶ ماهگی نوزاد و موارد دیگر انجام می شود.

شبستان