فاطمه قاسم پور مطرح کرد: لزوم تدوین سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با مسائل بانوان

کردند به گزارش جهان بانو، فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که جلسه ای با حضور اعضای این فراکسیون و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شده است. وی طراحی و تدوین سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با مسائل بانوان را از مطالبات اصلی این نشست عنوان کرد. […]

تلاش راکسیون زنان مجلس برای تحقق بیمه بانوان خانه دار

کردند

به گزارش جهان بانو، فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که جلسه ای با حضور اعضای این فراکسیون و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شده است. وی طراحی و تدوین سیاست‌های کلی نظام در ارتباط با مسائل بانوان را از مطالبات اصلی این نشست عنوان کرد.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در مطلبی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر ساخته بود، عنوان کرد: «توجه به مسائل زنان در بخش های مختلف اجرایی و سیاست گذاری کشور، از مقولاتی است که در راستای پیشبرد مسائل زنان و خانواده بایستی مورد توجه قرار گیرد. با همین رویکرد، جلسه فراکسیون زنان با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

این مجمع، کمیته های مختلفی در موضوعات متفاوت دارد که اولاً مشارکت زنان به شکل موثر و ثانیاً ضرورت توجه اعضای کمیته ها به مسائل زنان و خانواده، می‌تواند در نهادینه شدن پیوست خانواده و جنسیت اثرگذار باشد.

علاوه بر آن بازنگری سیاست های کلی، توجه بیشتر به مقوله خانواده و مسائل زنان لازم است که دنبال شود. البته از مطالبات اصلی ما، تدوین سیاست‌های کلی نظام در موضوع زن بود.»

منبع: ایسنا