کسب عنوان برتر رویداد اقتصاد مقاومتی توسط بانوان خراسان جنوبی

رویداد ملی اقتصاد مقاومتی با همت بسیج سازندگی، در خراسان جنوبی با تجلیل از سه بانوی برتر در این حوزه برگزار شد.

این رویداد که با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه، سردار سلیمانی رئیس بسیج مستضعفین و سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور برگزار شد از فریبا ابراهیمی راهبر برتر کشوری، الهه خدابخشی تسهیلگر برتر و سیده مریم خراشادی سرخوشه برتر در زمینه حوله‌بافی از استان خراسان جنوبی تقدیر شد.

مهدی هنری، روابط عمومی بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی در خصوص این رویداد بیان کرد: کل رده‌های بسیج برای فعالیت در حوزه اشتغال، ذیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کنند و این اتفاق از خروجی های موفق بسیج می باشد.

در این رویداد راهبران، تسهیلگران و سرخوشه های اقتصاد مقاومتی نیز حضور داشتند چراکه بار اصلی و ماموریت سخت روستاها و کف میدان بر دوش فعالان اقتصادی بوده و همچنین هماهنگی اجرای ماموریت‌های بسیج سازندگی در حوزه اشتغال با محوریت تسهیلگری در نقاط مختلف توسط این افراد انجام می‌گیرد.

او ضمن مهم دانستن وظایف راهبران اقتصاد مقاومتی و تسهیلگران خاطر نشان کردند: در بسیج سازندگی وظیفه تسهیل‌گری بین نهادها و مردم را داریم تا اگر بانکی تسهیلات نمی‌دهد، دستگاه اجرایی یا نهادی مجوز نمی‌دهد ما طرف مردم بوده و مساله آنان را به عنوان خادم مردم پیگیری و حل می‌کنیم.

در پایان در حاشیه این رویداد، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برپا شد و از خراسان جنوبی نیز تولید کنندگان فعال در زمینه زنجیره ارزش پارچه بافی و مله بافی، صنایع تبدیلی زرشک، طرح‌های دانش بنیان، کوله پشتی همراه تجهیزات پزشکی و دستگاه ارتقا یافته پارچه بافی حضور داشتند که دستاوردها ی آنها به نمایش گذاشته شد و از سه بانوی برتر در این حوزه تقدیر به عمل آورده شد.

ایرنا