سزارین بدون بیهوشی و مُسکن سهم این روزهای مادران باردار غزه

موسسه خیریه اکشن اید (ActionAid) هشدار داده است که زنان غزه در میان بمباران شدید (رژیم صهیونیستی) مجبور به زایمان بدون بیهوشی و سزارین در بیداری و بدون داروی مسکن، شده اند.

سوریده حسین صباح (Soraida Hussein-Sabbah)، متخصص امور زایمان مستقر در رام‌الله، به این رسانه انگلیسی گفت: هرج و مرج و وحشتی که در غزه به راه افتاده است، زنان را به شیوه های ویرانگری تحت تاثیر قرار می دهد.

وی در توصیف این شرایط گفت: شرایط بیمارستان‌ها وخیم و خطرناک است، سزارین و جراحی‌های مهم تنها با نور تلفن های همراه انجام می‌شود.

صباح اضافه کرد: پزشکان عمل های پیچیده‌ را در حالی انجام می‌دهند که بمب‌ها در اطرافشان فرو می‌ ریزد. هر روز از پزشکان می شنویم که نوزادان زنانی را به دنیا می آورند که در حال مرگ هستند؛ این فاجعه بار است.

بر اساس این گزارش، موسسه خیریه اکشن اید که یک سازمان بین المللی غیردولتی با هدف اصلی مبارزه با فقر و بی عدالتی در سراسر جهان است، در بیانیه خود اعلام کرد: به شدت نگران وضعیت نبود آب پاکیزه (قابل شرب) و وضعیت وخیم شرایط زندگی در سراسر باریکه غزه است.

جنایات رژیم صهیونیستی و قتل عام کودکان و زنان غزه همچنان ادامه دارد و از یک سو افکار عمومی جهان از دولت های خود می خواهند که برای پایان بخشیدن به کشتار دسته جمعی انسان ها و نسل کشی و پاکسازی نژادی اقدام کنند و از سوی دیگر کودکان و زنان غزه از کمک سازمان ها و نهادها جهانی ناامید هستند.

۵۰ هزار زن باردار در نوار غزه در معرض سقط جنین هستند

مردان و زنان غیر نظامی غزه می گویند که مسوولان و مقام های نهادهای رسمی جهان در لفظ خواستار پایان دادن به کشتار غزه هستند اما در عمل هیچ اقدامی نمی کنند و برخی نیز با حمایت از رژیم صهیونیستی تحت عنوان دفاع از خود، نسل کشی و کشتار مردم بی دفاع را توجیه می کنند.

عملیات طوفان الاقصی درحالی وارد بیست و ششمین روز خود شده که خبرها از تشدید حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و مدارس غزه حکایت و این منطقه از زمین، دریا و آسمان زیر بمباران سلاح‌های مرگبار رژیم آپارتاید تل‌آویو قرار دارد. این در حالی است که مقام‌های آمریکایی و متحدانش در اروپا از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان حمایت همه جانبه خود از رژیم صهیونیستی را به اوج خود رسانده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین تا ظهر دیروز (سه شنبه) خبر داده بود که از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) هشت هزار و ۵۲۵ شهروند فلسطینی در نوار غزه در اثر بمباران های وحشیانه و بدون توقف رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که ۷۰ درصد آنها را زنان، کودکان و افراد سالخورده تشکیل می دهند.

اسکای نیوز