زن کلاهبردار در چنگ قانون

زن کلاهبردار ابتدا در نقش خیر سراغ افراد بی‌بضاعت می‌رفت و به بهانه گرفتن وام قرض‌الحسنه برای آنها مدارک شناسایی‌شان را می‌گرفت. او سپس با استفاده از این مدارک نقشه‌ کلاهبرداری میلیونی خود را عملی می‌کرد. به گزارش جهان بانو، مدتی قبل مأموران پلیس شهرستان چالوس در جریان کلاهبرداری‌های زیرکانه یک زن در این شهر […]

زن کلاهبردار ابتدا در نقش خیر سراغ افراد بی‌بضاعت می‌رفت و به بهانه گرفتن وام قرض‌الحسنه برای آنها مدارک شناسایی‌شان را می‌گرفت. او سپس با استفاده از این مدارک نقشه‌ کلاهبرداری میلیونی خود را عملی می‌کرد.

به گزارش جهان بانو، مدتی قبل مأموران پلیس شهرستان چالوس در جریان کلاهبرداری‌های زیرکانه یک زن در این شهر قرار گرفتند و تحقیقات را برای شناسایی و دستگیری او آغاز کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد که متهم با تهیه و تنظیم قولنامه و مبایعه‌نامه جعلی خودش را مالک زمینی در این شهر جا زده و با استفاده از مدارک شناسایی قلابی اقدام به انتشار آگهی فروش زمین کرده و پس از آن نیز موفق شده این زمین را میلیون‌ها تومان به مشتری‌اش بفروشد. خریدار اما پس از پرداخت پول، زمانی که سراغ زمین رفته در کمال ناباوری متوجه شده که مالک زمین فرد دیگری است و او فریب یک زن کلاهبردار را خورده است. این در حالی بود که متهم پس از دریافت پول ناپدید شده و هیچ رد و سرنخی از خودش به‌جا نگذاشته بود.
با شروع تحقیقات پلیسی، مأموران دریافتند مدارک شناسایی که زن کلاهبردار برای فروش زمین از آن استفاده کرده متعلق به یک خانواده بی‌بضاعت است. با شناسایی این خانواده معلوم شد که زن کلاهبردار ابتدا سراغ آنها رفته و خودش را فردی خیر جا زده و مدعی شده که می‌تواند برای آنها وام قرض‌الحسنه بگیرد. او سپس مدعی شده که برای انجام این کار فقط به شناسنامه‌ و کارت ملی این خانواده نیاز دارد و آنها نیز به تصور اینکه قرار است وام میلیونی دریافت  و مشکلات مالی‌شان را حل کنند، مدارک شناسایی خود را در اختیار این زن قرار داده بودند. زن کلاهبردار اما پس از دریافت مدارک شناسایی طعمه‌هایش ناپدید شده و دیگر نه خبری از او شده بود و نه وام قرض‌الحسنه‌ای در کار بود.
  تحقیقات نشان می‌داد که این، نخستین مرحله از نقشه زن کلاهبردار بوده و وی پس از به‌دست آوردن شناسنامه و کارت ملی طعمه‌هایش، اقدام به شناسایی زمین یا آپارتمان‌هایی می‌کرد که مالکش در شهر دیگری سکونت داشت. وی سپس برای آپارتمان یا زمین مورد نظر سند و مبایعه نامه جعلی تهیه و وانمود می‌کرد که مالک آن است. پس از آن نیز اقدام به درج آگهی فروش کرده و وقتی برای زمین یا آپارتمان مشتری پیدا می‌شد، همراه او به بنگاه معاملات املاک می‌رفت تا زمین یا آپارتمان را به وی بفروشد. این زن هنگام معامله از مدارک شناسایی همان افرادی استفاده می‌کرد که قبلا به بهانه وام قرض‌الحسنه فریب وی را خورده بودند و بعد از دریافت پول، ناپدید می‌شد و سراغ طعمه‌ دیگری می‌رفت.

کلاهبرداری زن شیاد ادامه داشت و این در حالی بود که ۴نفر که فریب او را خورده و میلیون‌ها تومان سرمایه‌شان را از دست داده بودند از وی شکایت کردند.
سرهنگ علی‌اکبر خسروی، فرمانده انتظامی شهرستان چالوس گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه مأموران موفق شدند متهم را شناسایی کنند. آنها وی را زیرنظر گرفتند و در نهایت زن کلاهبردار زمانی که  در یکی از بنگاه‌های چالوس در حال معامله زمینی با همان شگرد قبلی بود، دستگیر شد.
خسروی از کشف تعدادی شناسنامه وکارت ملی متعلق به افراد غیروتعداد ۳برگ مبایعه نامه وقولنامه جعلی از متهم خبر داد و تأکید کرد: متهم در بازجویی‌ها به ۴فقره کلاهبرداری اعتراف کرده و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم احتمالی وی ادامه دارد.