زن رفسنجانی سه بیمار را از مرگ نجات داد

مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بانوی ۳۶ ساله رفسنجانی به نام لاله جعفریان به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید. به گزارش حادثه ۲۴ ، مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بانوی ۳۶ ساله رفسنجانی به نام لاله جعفریان به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید. زهرا عظیمی […]

زن رفسنجانی سه بیمار را از مرگ نجات داد

مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بانوی ۳۶ ساله رفسنجانی به نام لاله جعفریان به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید.

به گزارش حادثه ۲۴ ، مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بانوی ۳۶ ساله رفسنجانی به نام لاله جعفریان به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید.
زهرا عظیمی اظهار کرد: شامگاه ۳۱ مردادماه بانوی ۳۶ ساله رفسنجانی به نام لاله جعفریان به سه بیمار نیازمند زندگی بخشید.
وی ادامه داد: اهداکننده که به دلیل ضایعه مغزی ۲۶ مردادماه توسط آمبولانس به اورژانس این بیمارستان مراجعه کرده و سپس در بخش آی سی یو این مرکز بستری بود ۲۹مرداد توسط تیم پزشکان مرگ مغزی وی تائید شد.
وی افزود: با رضایت خانواده این بیمار کبد و دو کلیه اش به بیماران نیازمند اهدا می شود.
عظیمی ادامه داد: این چهارمین اهدای عضو در سال ۱۴۰۰ در رفسنجان است که جراح کبد و کلیه برای برداشت اعضا از کرمان دراتاق عمل بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) حاضر می شود و کبد و دو کلیه به شیراز منتقل خواهد شد.
مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شرایط جسمانی اهداکننده و گیرنده عضو را از شرایط مهم پیوند خواند و توضیح داد: پس از رضایت خانواده های افراد اهدا کننده ابتدا با واحد پیوند کرمان هماهنگی های لازم انجام می شود و در صورتی که در استان گیرنده متناسب با عضوهای اهدا کننده نباشد اعضای اهدا شده به شیراز فرستاده می شوند.