زن‌ستیزی و بدرفتاری جنسی در دولت انگلیس

نماینده پارلمان انگلیس با انتقاد از فرهنگ حاکم در فضای پارلمان این کشور گفت برخی از مردان در پارلمان و دولت انگلیس احساس می‌کنند هدیه خدا به زنان هستند! به گزارش جهان بانو، آن ماری ترولیان وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس در مصاحبه با رسانه‌های این کشور، با عبارتی کنایه‌آمیز خطاب به نمایندگان مرد پارلمان گفت: […]

نماینده پارلمان انگلیس با انتقاد از فرهنگ حاکم در فضای پارلمان این کشور گفت برخی از مردان در پارلمان و دولت انگلیس احساس می‌کنند هدیه خدا به زنان هستند!

به گزارش جهان بانو، آن ماری ترولیان وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس در مصاحبه با رسانه‌های این کشور، با عبارتی کنایه‌آمیز خطاب به نمایندگان مرد پارلمان گفت: «دست‌هایتان را در جیب خود نگه دارید.»

نماینده پارلمان انگلیس با انتقاد از فرهنگ حاکم در فضای پارلمان این کشور گفت برخی از مردان در پارلمان و دولت انگلیس احساس می‌کنند هدیه خدا به زنان هستند!

افشاگری‌های این نماینده زن پارلمان انگلیس در حالی مطرح شد که اتهامات زن‌ستیزی و بدرفتاری جنسی و فساد اخلاقی در پارلمان انگلیس شدت گرفته است، به‌ویژه پس از اینکه فاش شد نیل پریش یک نماینده مرد عضو حزب حاکم محافظه‌کار در صحن علنی مجلس با تلفن همراهش به تماشای فیلم‌های مستهجن مشغول بود و با شکایت دو نماینده زن که در کنارش نشسته بودند موضوع برای بررسی به کمیته انضباطی ارجاع شد.

خانم ترولیان افزود: من فکر می‌کنم همه ما به‌عنوان زنان در مجلس با زبان نامناسبی مواجه شده‌ایم. افزایش فساد اخلاقی در پارلمان انگلیس مدت‌هاست خبرساز شده است و هرازگاهی با موضوعی تازه نمایان‌تر می‌شود. به‌تازگی برخی رسانه‌ها اعلام کردند بیش از ۵۰ نماینده پارلمان انگلیس به اتهام سوءاستفاده و آزار جنسی شکایت شده است.

این در حالی است که پیش‌تر شماری از کارکنان زن در پارلمان انگلیس از موارد متعدد آزار جنسی در اتاق‌ها و راهرو‌های مجلس انگلیس شکایت کرده بودند و شماری از آنان بدون نام بردن از اشخاص، برخی نمایندگان و کارکنان پارلمان را بیمار جنسی معرفی کردند.