ایجادمکانی برای عرضه محصولات زنان سرپرست خانوار در البرز

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری البرز گفت: پیشنهاد ایجاد مکانی ثابت به منظور عرضه محصولات و حمایت از زنان سرپرست خانوار در استان قوت گرفته است.

معصومه آقایی عصر دوشنبه در نشست مدیران عالی استان البرز که به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده استان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با دستور کار تدبیر و برنامه‌ریزی برای برپایی بازارچه‌های ثابت و موقت برای بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار، سیاستگذاری و برنامه ریزی برای ایجاد بستر صادرات محصولات و حضور بانوان در نمایشگاه‌های بین المللی، تدبیر زیرساخت‌ها مناسب برای ایجاد پاتوق‌های فرهنگی زنانه و ایجاد مراکز فروش پوشش اسلامی ایرانی برگزار شده است.

وی بیان کرد: با دستور نماینده عالی دولت در استان و پیگیری‌های متعددی که در حوزه بانوان صورت گرفته مقرر شد مکانی به منظور ایجاد بازارچه دائم جهت عرضه محصولات تولیدی توسط زنان سرپرست خانواده و با هدف حمایت از آنان ایجاد شود.

مشاور استاندار و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری البرز تصریح کرد: پیشنهاد ایجاد مکانی ثابت به منظور عرضه محصولات و حمایت از زنان سرپرست خانوار در استان قوت گرفته است.

وی با تاکید بر حمایت از زنان سرپرست خانواده توسط تمامی دستگاه‌های مسئول افزود: در این راستا شهرداری و اداره کار در راستای ایجاد بازارچه خوداشتغالی بانوان اقدامات اساسی انجام داده اند.

آقایی به بررسی راهکارهای ایجاد بازارچه خوداشتغالی زنان در البرز پرداخت و گفت: اشتغال بانوان و توجه ویژه به مسائل و مشکلات آنان در دستور کار است و باید با برنامه ریزی مناسب و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط زمینه لازم را برای ایجاد شغل آنان فراهم کنیم.

وی افزود: در نشست‌های مختلف با فرمانداران و بخشداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و شهرداری کرج همواره بر این موضوع تاکید داشته ایم که باید از تمام توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در راستای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بانوان سرپرست خانوار کمک بگیریم.

وی افزود: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و برگزاری دوره‌های آموزشی اقدامات خوبی صورت پذیرفته است، که منجر به تولید محصولات با کیفیت جهت ارائه در بازارچه‌ها می‌شود.

از دیگر موارد مطرح شده توسط مشاور استاندار و مدیر کل زنان و خانواده استانداری در این نشست اهمیت صادرات محصولات زنان سرپرست خانوار و حضور بانوان در نمایشگاه‌های بین المللی بود و اظهار داشتند باید برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم در این خصوص صورت پذیرد و از پتانسیل بانوان توانمند در عرصه‌های بین المللی استفاده نمود. وی افزود بانک اطلاعاتی موضوعی و دسته‌بندی شده از بانوان فعال اقتصادی، مشاغل خانگی و افراد توانمند در سطح استان برای حضور در نمایشگاه‌های مختلف عرضه کالا توسط این دفتر در دستور کار قرار دارد.

از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه ایجاد پاتوق‌های فرهنگی و هنری و تفریحی زنانه در استان بود. ایشان اظهار داشتند ایجاد محیط امن همراه با آرامش برای بانوان از ملزومات استان می‌باشد و اقدامات مؤثری در این خصوص در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین ایجاد مکان مناسب برای عرضه پوشش اسلامی ایرانی از دیگر برنامه‌های اداره کل زنان و خانواده اعلام شد. آقایی در این خصوص اعلام کرد: در نظر گرفتن مکان مناسب و همچنین قیمت مناسب پوشش بانوان لازمه‌ی استان است.

در این نشست، مدعوین نظرات کارشناسی و راهکارهای عملیاتی و اجرایی حوزه‌ی خود را در موضوعات مورد بحث، طرح و با توجه به ضرورت موارد، اعلام آمادگی کامل جهت تحقق برنامه‌ها نمودند.

با فوریت جلسات بعدی برای پیشبرد مصوبات جلسه‌ی مذکور برگزار خواهد شد.

خبرگزاری اقتصاد ایران