رابطه مستقیم افسردگی با سزارین

بارداری برای بسیاری از زنان زمان فوق‌العاده‌ای است، اما همچنین می‌تواند دورانی پر از نگرانی و ترس باشد و ممکن است برای زنانی که در حال وارد کردن زندگی جدید از مشکلات روانی رنج می‌برند طبیعی باشد. این آسیب زیادی بر بدن و ذهن یک زن وارد می‌کند و هر چه به موعد زایمان نزدیک‌تر می‌شود، […]

بارداری برای بسیاری از زنان زمان فوق‌العاده‌ای است، اما همچنین می‌تواند دورانی پر از نگرانی و ترس باشد و ممکن است برای زنانی که در حال وارد کردن زندگی جدید از مشکلات روانی رنج می‌برند طبیعی باشد.

این آسیب زیادی بر بدن و ذهن یک زن وارد می‌کند و هر چه به موعد زایمان نزدیک‌تر می‌شود، ممکن است استرس بیشتری احساس کند. با این حال همانطور که تحقیقات جدید نشان می دهد، سلامت روان یک زن ممکن است با تجربه زایمان او مرتبط باشد.

افسردگی و اضطراب در دوران بارداری قبلاً با وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس مرتبط بوده است، اما اکنون با احتمال نیاز یک زن برای سزارین همراه است.

علیرغم اینکه سزارین رایج است، اما هنوز به عنوان جراحی بزرگ و چیزی که بسیاری از زنان دوست دارند در صورت امکان از آن اجتناب کنند، در نظر گرفته می شود.

آنها دریافتند که نزدیک به یک چهارم (۲۴٪) از زایمان ها سزارین شده اند و این می تواند میزان نیاز به سزارین در آینده را افزایش دهد.
آنها همچنین دریافتند که زنانی که اضطراب یا افسردگی داشتند ۳٫۵ درصد بیشتر از زنانی که اضطراب یا افسردگی نداشتند نیاز به سزارین داشتند.

محققان اظهار داشتند که دلیل علمی برای این اتفاق نیافتند، اما نظریه هایی دارند.آنها می‌دانند که ناراحتی مادر می‌تواند بر رشد جفت تأثیر بگذارد و این می‌تواند باعث علائم ناراحتی جنین در هنگام زایمان شود.