رئیس فراکسیون زنان: در مجلس برقراری موازنه حقوقی میان زن و مرد را دنبال می کنیم

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در تعامل با همکارانم در مجلس، توجه به برقراری موازنه حقوقی میان زن و مرد را پیگیری خواهم کرد.

اصلاح قانون مهریه

به گزارش جهان بانو فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در مطلبی در حساب شخصی خود در اینستاگرام عنوان کرد: «پنجشنبه گذشته در رویداد ایده‌پردازی حل مسائل مهریه از اهمیت توجه به جمیع نظام مسائل موجود در اصلاح مهریه گفتم. اینکه لازم است در کنار حبس بلاوجه مردان، فرار از دین آن‌ها هم که موجب می‌شود زنان نتوانند به مهریه‌ خود دست پیدا کنند، مورد توجه قرار گیرد. یا فرآیند تعدیل اقساط مهریه به گونه‌ای باشد که حقی از زن اجحاف نشود.

ما قانون‌گذاران و برنامه‌ریزان مکلفیم صدای اقشار مختلف را بشنویم. اگر در موضوع اصلاح قانون مهریه، صدای مردان معسری که دچار حبس‌های بلاوجه بودند توسط نمایندگان محترم شنیده شد، بایستی صدای زنانی را که در راهروهای دادگاه‌های خانواده مجبور به بخشیدن مهریه خود می‌شوند یا همسرانشان به نوعی زمینه فرار از دین را رقم زده و ریالی از مهریه نصیب زن نمی‌شود را هم شنید. نکته دیگر آن‌که اصلاح جزئی از قانون بدون توجه به شبکه قوانین می‌تواند عوارضی طولانی‌ مدت به بار آورد و موجب مسائل عدیده‌ای برای خانواده‌ها شود.

در مجلس و در تعامل با همکارانم، توجه به این نکات و برقراری موازنه حقوقی میان زن و مرد را دنبال خواهم کرد.»

لازم به ذکر است که کار بررسی طرح اصلاح مهریه در کمیسیون قضایی به پایان رسیده و برای بررسی به صحن ارجاع شده است. در حال حاضر این طرح در نوبت رسیدگی قرار دارد.