ترسیم الگوی سوم زن در دومین کنگره بانوان تاثیرگذار

دومین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار با منشا و آغازی در مدل حکمرانی برگرفته شده از بیانیه گام دوم انقلاب و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص ترسیم «الگوی سوم زن» طراحی شده است.

منیژه بهارلو با اشاره به روند برگزاری دومین کنگره ملی بانوان تاثیر گذار اظهار داشت: ۳۶ هزار و ۹۵۲ نفر مجموعا در این کنگره ثبت نام کردند که در مرحله اول، بررسی از کارگروه ورزش آغاز شده و قرار است، به ترتیب کارگروه فرهنگ و هنر و در گام بعدی کارگروه‌های دیگر بررسی و نفرات برگزیده مشخص شوند؛ سال گذشته این کنگرهhttp://www.Portal.banooiran.ir در سه بخش اجرا شد و امسال به جهت امیدآفرینی در بین بانوان در ۸ بخش تدارک دیده شده است.

مهمترین کنشگران این طرح، بانوانی هستند که روابط، محیط، سلامت، ‌فراغت، ‌آگاهی، ‌ارزش‌ها و حتی درآمد خانواده را مدیریت کرده و در نهایت توسعه می‌دهند.

اساس برگزاری این کنگره هم‌افزایی و تعامل بانوان به عنوان کنشگر اجتماعی در کشور بوده و التزام به مشارکت نظام‌مند ایجاب کرد که در جهت ایجاد فضای اجتماعی خانواده محور از ظرفیت‌ها و توانایی‌های تمامی دست‌اندرکاران در موضوع زن و خانواده بهره‌مند شویم؛ در این میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری وظیفه تسهیل گری و ارائه حمایت و راهبری را به عهده دارد.

وی درباره روند ثبت‌نام و انتخاب بانوان تاثیرگذار گفت: ثبت‌نام و ارزیابی در دومین کنگره ملی بانوان تاثیر گذار در سطح ملی با همکاری ۳۱ استان کشور به صورت برخط و در دبیرخانه مجازی و آنلاین به نشانی www.Portal.banooiran.ir و وب‌سایت کنگره www.banooiran.ir انجام شد و مهمترین اتفاق این دوره به جهت گستردگی کار در سطح ملی، راه‌اندازی دبیرخانه در بستر آنلاین بود.

از اهداف برپایی این کنگره می توان این موارد را نام برد: معرفی الگوی زن ایرانی – اسلامی، تقویت جریان زن انقلابی با محوریت «الگوی سوم زن»، معرفی زنان نخبه ایرانی و دستاوردهای آنان به دور از سوگیری‌های رسانه‌ای، توسعه و گسترش فرایند شناسایی و معرفی بانوان تاثیرگذار ملی و استانی، فراهم‌سازی زمینه ارتباط نخبگان، کارآفرینان و کنشگران و فعلان در حوزه زنان و ایجاد گفتمان حول محور کنگره بانوان تاثیرگذار در جامعه ایرانی.

ایرنا