دستورالعمل فوری سوئد برای زنان پناهنده اوکراین

به زنان پناهنده اوکراینی ساکن در پناهگاه گالاکسن در شهرداری اولوفستروم سوئد، یک دستورالعمل برای پوشش داده شده. به گزارش جهان بانو، به زنان پناهنده اوکراینی که در اقامتگاه‌های پناهندگی در سوئد زندگی می‌کنند، گفته شده است که لباس‌های پوشیده‌تری بپوشند تا باعث تحریک مردان فرهنگ‌های دیگر نشوند. به گفته گیتانا بنگتسون،که زنان پناهنده را به […]

به زنان پناهنده اوکراینی ساکن در پناهگاه گالاکسن در شهرداری اولوفستروم سوئد، یک دستورالعمل برای پوشش داده شده.

به گزارش جهان بانو، به زنان پناهنده اوکراینی که در اقامتگاه‌های پناهندگی در سوئد زندگی می‌کنند، گفته شده است که لباس‌های پوشیده‌تری بپوشند تا باعث تحریک مردان فرهنگ‌های دیگر نشوند.

به گفته گیتانا بنگتسون،که زنان پناهنده را به یک پناهگاه محلی معرفی می‌کند، به زنان اوکراینی ساکن در پناهگاه گالاکسن در شهرداری اولوفستروم، یک دستورالعمل برای پوشش داده شده و به آنها گفته شده که لباس پوشیدن به روش‌های خاصی ممکن است باعث تحریک مردان از فرهنگ‌های دیگر شود.

به گفته بنگتسون، مدیران این پناهگاه به زنان گفته‌اند لباس‌هایی که پوست آنها را نمایان می‌کند مانند شلوار کوتاه یا دامن نپوشند.

این تصمیم پس از حادثه‌ای در ماه مارس گرفته شد که زنان اوکراینی ساکن یک پناهگاه سوئدی توسط مردانی که سعی داشتند به زور وارد محل اقامت آنها شوند، مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، از جمله یک زن که در اتاق خود با فرزندانش خوابیده بود.

در کشورهای دیگر نیز گزارش‌هایی مبنی بر آزار جنسی زنان و دختران اوکراینی در پناه‌گاه‌ها گزارش شده است.