در نامه فراکسیون زنان مجلس به رئیس جمهور مطرح شد: دورکاری مادران شاغل ادامه پیدا کند

به گزارش جهان بانو، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور کشورمان خواهان تداوم دورکاری مادران شاغل دارای فرزندان زیر ۶ سال و دبستانی شدند.  متن نامه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به حجت الاسلام رئیسی به شرح زیر است: حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی رئیس […]

در نامه فراکسیون زنان مجلس به رئیس جمهور مطرح شد: دورکاری مادران شاغل ادامه پیدا کند

به گزارش جهان بانو، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور کشورمان خواهان تداوم دورکاری مادران شاغل دارای فرزندان زیر ۶ سال و دبستانی شدند.

 متن نامه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به حجت الاسلام رئیسی به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

احتراماً پس از مصوبه جدید ستاد ملی کرونا و اعلام سازمان اداری و استخدامی به دستگاه‌های اجرایی مبنی بر لغو دورکاری، با توجه به کلی‌ بودن این لغو و در نظر نگرفتن شرایط مادران شاغلی که فرزند زیر ۶ سال یا دبستانی دارند، مشکلات عدیده‌ای برای این دسته مادران ایجاد شده و در همین زمینه مراجعات مردمی به دفتر نمایندگان صورت گرفته است.

ضمن آن‌که علیرغم اعلام رسانه‌ای معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر تداوم دورکاری برای این دسته از مادران، شاهد عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی در این زمینه هستیم.

در همین راستا مقتضی است جهت حل مشکلات مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال یا فرزند دبستانی، این دسته از شمول این مصوبه خارج شوند و بتوانند از دورکاری استفاده کنند.

منبع: خانه ملت