حمایت فرانسه از «حق سقط جنین» زنان آواره اوکراینی

۶۰ هزار یورو به ختم داوطلبانه بارداری اختصاص یافت. وزرای امور اروپایی، بهداشت و برابری جنسیتی فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک ضمن اختصاص کمک مالی، از دسترسی زنان آواره اوکراینی به حق اساسی سقط جنین حمایت کردند. به گزارش جهان بانو، کلمان بون، بریژیت بورگینیون و ایزابل روم در این بیانیه با اشاره به این […]

۶۰ هزار یورو به ختم داوطلبانه بارداری اختصاص یافت. وزرای امور اروپایی، بهداشت و برابری جنسیتی فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک ضمن اختصاص کمک مالی، از دسترسی زنان آواره اوکراینی به حق اساسی سقط جنین حمایت کردند.

به گزارش جهان بانو، کلمان بون، بریژیت بورگینیون و ایزابل روم در این بیانیه با اشاره به این که از زمان آغاز تجاوز روسیه به اوکراین، چندصد زن آواره اوکراینی در لهستان با محدودیت‌هایی در دسترسی به حق اولیه خود برای سقط جنین مواجه شده‌اند، یادآور شدند که در میان این زنان، بسیاری نیز در پی تجاوز و آزارهای جنسی روی داده در جریان تهاجم نظامی روسیه باردار شده‌اند.

آنها تصریح کردند که زنان آواره اوکراینی در لهستان با یکی از محدودترین قوانین اروپا از نظر دسترسی به حق سقط جنین روبرو هستند؛ وضعیتی که به گفته وزرای فرانسوی به منزله تضییع حقوق اساسی آنها و تهدیدی برای سلامت جسمی و روانی آنهاست.

وزرای امور اروپایی، بهداشت و برابری جنسیتی فرانسه همچنین از اختصاص کمک مالی ۶۰ هزار یورویی به گروه «سقط جنینِ بدون مرز» خبر دادند و حمایت کامل خود را از تمامی گروه‌های مردمی و نهاد و سازمان‌های غیردولتی فعال در زمینه تسهیل دسترسی به امکان سقط جنین برای زنان آواره اوکراینی اعلام کردند.

یورونیوز