جوانمردی هت تریک کرد؛ متقیان رکورد شکست: کولاک صبحگاهی و طلایی زنان ایرانی در توکیو

دو زن ایرانی در رشته های پرتاب نیزه و تیراندازی در همان اولین ساعات صبح سه شنبه دو طلای ارزشمند به نام ایران ثبت کردند. به گزارش ورزش سه، مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از صبح امروز (سه‌شنبه) با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف پیگیری شد که یکی از آنها پرتاب نیزه کلاس ادغامی […]

دو زن ایرانی در رشته های پرتاب نیزه و تیراندازی در همان اولین ساعات صبح سه شنبه دو طلای ارزشمند به نام ایران ثبت کردند.
به گزارش ورزش سه، مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از صبح امروز (سه‌شنبه) با رقابت ورزشکاران در مواد مختلف پیگیری شد که یکی از آنها پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55 و F56 بانوان بود.
جوانمردی هت تریک کرد؛ متقیان رکورد شکست
نماینده ایران در این رقابت هاشمیه متقیان معاوی بود که با حدنصاب ۲۴٫۵۰ متر در بین ۹ ورزشکار پارالمپیکی دیگر رتبه نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

در این رقابت که از ساعت ۱۰:۱۲ (به وقت محلی) آغاز شد، هاشمیان پنجمین پرتابگری بود که در میدان حاضر شد. او کار خود را با پرتاب‌های ۲۲٫۹۴ و ۲۲٫۹۸ متری آغاز کرد و در پرتاب سوم نیزه را به میزان ۲۴ متر و ۵۰ سانتیمتر پرتاب کرد که با این حدنصاب رکورد جهان را ارتقا بخشید.

متقیان در پرتاب چهارم نیزه را به طول ۲۴٫۱۴ متر پرتاب کرد و در پرتاب پنجم حدنصاب ۲۴٫۴۲ متر را برجای گذاشت. او در نهایت با پرتاب نیز به طول ۲۲٫۸۸ متر به کار خود پایان داد تا ششمین طلای ایران را به نام خود ثبت کند.
جوانمردی هت تریک کرد؛ متقیان رکورد شکست
از سوی دیگر در مرحله نهایی تپانچه ۱۰ متر پارالمپیک توکیو ساره جوانمردی تیرانداز ایران در رقابت با هفت حریف دیگر خود به عنوان قهرمانی رسید.

در این رقابت که دقایقی بعد از طلای متقیان در دوومیدانی در سالن آساکا برگزار شد، جوانمردی با کسب ۲۳۹٫۲ امتیاز بالاتر از ورزشکار ترکیه و مجارستان قهرمان شد.

این تیرانداز ایران در مرحله مقدماتی با کسب ۵۷۲ امتیاز با اقتدار به فینال رسیده بود.
جوانمردی هت تریک کرد؛ متقیان رکورد شکست
به این ترتیب جوانمردی به سومین مدال طلای خود در بازی های پارالمپیک دست یافت. او در دوره گذشته در ریو هم دو مدال طلا گرفته بود.

زنان ایرانی که تا امروز طلایی کسب نکرده بودند، صبح سه شنبه کولاکی در توکیو با پا کردند و توانستند ایران را با کسب هفتمین مدال طلا با صعود در جدول مدال ها امیدوارتر کنند.

منبع: ورزش سه