تیم ملی بدون بازی تدارکاتی به اردن می رود: هندبالیست های بانوان در مسیر کسب سهمیه جهانی

تیم ملی هندبال زنان ایران مستقیم راهی کشور اردن میزبان مسابقات هندبال قهرمانی آسیا می شود. به گزارش “ورزش سه”، مسابقات قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی کشور اردن برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال زنان ایران در این مسابقات در گروه B با تیم‌ های ژاپن، اردن، هند ،کویت […]

تیم ملی بدون بازی تدارکاتی به اردن می رود هندبالیست های بانوان در مسیر کسب سهمیه جهانی

تیم ملی هندبال زنان ایران مستقیم راهی کشور اردن میزبان مسابقات هندبال قهرمانی آسیا می شود.
به گزارش “ورزش سه”، مسابقات قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی کشور اردن برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال زنان ایران در این مسابقات در گروه B با تیم‌ های ژاپن، اردن، هند ،کویت و افغانستان هم‌ گروه بود که بعد از اتفاقات اخیر در کشور افغانستان و همچنین عدم هماهنگی تیم هند این دو کشور نماینده ای به رقابت های هندبال قهرمانی آسیا اعزام نخواهد کرد. بر همین اساس کنفدراسیون هندبال آسیا تصمیم گرفت تا کشور های سوریه و فلسطین را جایگزین این دو کشور در رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان انتخاب کند.

بانوان ملی پوش از هفتم شهریور به میزبانی پایتخت ششمین اردو آماده سازی خود را زیر نظر کادر فنی برپا کردند و قرار بود که بعد از پایان این اردو در تاریخ ۱۵ شهریور برای انجام چند بازی تدارکاتی اعزام کشور قطر شوند و پیش از اعزام به اردن چند روزی در قطر حضور داشته باشد و با تیم‌ ملی این کشور چند مسابقه انجام دهد که با توجه به شرایط کرونا در کشور قطر و به ویژه‌ مخالفت مقامات بلند پایه این کشور اجازه برگزاری و برپایی اردو به تیم‌ ملی کشورمان صادر نشد تا ملی پوشان همچنان به اردوی داخلی خود ادامه دهند و مستقیم بدون انجام بازی تدارکاتی به کشور اردن اعزام شوند.

در این دوره از مسابقات هندبال قهرمانی زنان اسیا ۱۲ تیم حضور دارند و ۶ سهمیه جهانی توزیع می شود که تیم ملی هندبال ایران در دور قبلی این رقابت ها بر جایگاه ششم ایستاد و در صورت تکرار همین مقام جواز حضور در رقابت های جهانی را کسب خواهد کرد.