تهران قهرمان مسابقات کانوپولو قهرمانی زنان کشور در نوشهر شد

نوشهر- ایرنا – مسابقات کانوپولو قهرمانی زنان کشور روز جمعه در استخر اردوگاه شهید رسولی نوشهر با قهرمانی تهران و نایب قهرمانی استان مرکزی پایان یافت. به گزارش ایرنا ، در این دوره از مسابقات که با عنوان بزرگداشت مدافعان سلامت برگزار شد  ۱۱ تیم از استان های مختلف کشور به مدت ۲ روز با هم […]

تهران قهرمان مسابقات کانوپولو قهرمانی زنان کشور در نوشهر شد

نوشهر- ایرنا – مسابقات کانوپولو قهرمانی زنان کشور روز جمعه در استخر اردوگاه شهید رسولی نوشهر با قهرمانی تهران و نایب قهرمانی استان مرکزی پایان یافت.

به گزارش ایرنا ، در این دوره از مسابقات که با عنوان بزرگداشت مدافعان سلامت برگزار شد  ۱۱ تیم از استان های مختلف کشور به مدت ۲ روز با هم رقابت کردند.

در مسابقه فینال که بین دو تیم تهران و استان مرکزی برگزار شد ، تیم تهران توانست با نتیجه ۶ بر صفر بر تیم استان مرکزی غلبه کند.

در مسابقه رده بندی نیز تیم مازندران موفق شد با نتیجه ۱۴ بر صفر تیم البرز را شکست دهد و در جایگاه سوم دوازدهمین دوره مسابقات کانوپولو قهرمانی زنان کشور قرار بگیرد.

تیم های مازندران، البرز، مرکزی، تهران، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان، اصفهان، یزد، زنجان و خراسان رضوی با رعایت پروتکل های بهداشتی و داشتن تست پی سی ار منفی در این دوره از مسابقات شرکت کردند.

آخرین مسابقه کانوپولو زنان کشور تابستان سال ۹۸ در خراسان رضوی برگزار شده بود.

کانوپولو یک ورزش تیمی با توپ است که بر روی آب و توسط دو تیم با پنج بازیکن (هریک بر روی یک قایق کانو) انجام می‌شود که هر تیم تلاش می‌کند تا توپ را وارد دروازه حریف کند و در پایان نیز، تیمی که تعداد گل بیشتری به ثمر رسانده‌، برنده خواهد بود.

کانوپولو یکی از انواع ورزش های قایقرانی کانو و کایاک و یکی از رشته های مهم در بازی‌ های جهانی است و کشورهای استرالیا، هلند، فرانسه و انگلیس از قدرت های برتر این رشته در جهان بشمار می روند.