تفریح از نیازهای زنان و موجب رشد عاطفی می شود

دبیر جشنواره فرهنگی هنری پویش ملی پوشش ایرانی اسلامی گفت: یکی از نیازهای بانوان ما برای رسیدن به رشد مقوله تفریح است که می‌تواند ظرفیت زیادی را برای رشد عاطفی آنان به همراه داشته باشد. به گزارش جهان بانو ، عاطفه سعیدی نژاد دبیر جشنواره فرهنگی ادبی رسانه‌ای هنری گوهرشاد در نشست خبری پویش ملی پوشش […]

دبیر جشنواره فرهنگی هنری پویش ملی پوشش ایرانی اسلامی گفت: یکی از نیازهای بانوان ما برای رسیدن به رشد مقوله تفریح است که می‌تواند ظرفیت زیادی را برای رشد عاطفی آنان به همراه داشته باشد.

به گزارش جهان بانو ، عاطفه سعیدی نژاد دبیر جشنواره فرهنگی ادبی رسانه‌ای هنری گوهرشاد در نشست خبری پویش ملی پوشش ایرانی اسلامی با بیان اینکه نیازمند یک تجربه چند بعدی در حوزه عفاف و حجاب هستیم گفت: حوزه عفاف و حجاب یک نظام پیچیده‌ای است که از نظامات مختلفی تعریف می‌شود. عفاف و حجاب می‌تواند شاخص دیگر ابعاد فرهنگی باشد و در گرو بافتی از مسائل خود را پیدا کند.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف امروز با زیست اجتماعی، رفاقت‌های دوستانه، ازدواج و زیست جنسی مرتبط است گفت: در تلاشیم که در عصر مردمان خودمان زیست عفیفانه را پیگیری کنیم.

سعیدی نژاد با اشاره به اهمیت تخلیه انرژی جوانان گفت: در چهل سال دوم انقلاب جامعه منتظر به ثمر رسیدن آرمان‌های انقلاب اسلامی است. فرصت این است که زمینه شکوفایی استعداد دختران خود و عموم بانوان خود را فراهم کنیم. یکی از نیازهای بانوان ما برای رسیدن به رشد مقوله تفریح است که می‌تواند ظرفیت زیادی را برای رشد عاطفی به همراه داشته باشد؛ اتفاقاً کشورهایی که دغدغه اسلامی ندارند برای مهار آسیب‌های اجتماعی به این موضوع دقت کردند.

دبیر جشنواره فرهنگی عفاف و حجاب افزود: همان طور که دولت خدمات مختلفی را برای خود تعریف کرده است؛ کوپن تفریحی هم احتیاج داریم؛ سرانه مصرف تفریح باید بالاتر از این باشد؛ باید زیرساخت‌های تفریحی را افزایش دهیم؛ امروز خیلی از پارک‌های بانوان در استان‌ها تأسیس شده است اما استفاده چندانی از آنها نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در بستر واقعیات باید برای جوانان فعالیت کنیم؛ گفت: دختران و زنان قشر مولد جامعه هستند به همین دلیل زنان و دختران اولویت بیشتری نسبت به پسران و مردان دارند؛ جریان فرهنگی که سرود سلام فرمانده ایجاد کرده است نشان می‌دهد که نوجوانان و جوانان در شکل گیری یک حرکت فرهنگی بسیار اثر گذار تر هستند.

وی با بیان اینکه گروه‌های رفاقتی تأثیر زیادی در میان جوانان دارد گفت: باید رشد جوانان را در میان گروه‌های رفاقتی همسالان فراهم کنیم.

مهر