تشکیل کمیته مشترک توسط مجلس و دولت برای اصلاح قانون تسهیل ازدواج

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد کمیته ای مشترک متشکل از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت ورزش و جوانان به منظور اصلاح قانون تسهیل ازدواج تشکیل شده است. فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه قانون تسهیل ازدواج جوانان بیشتر […]

تشکیل کمیته مشترک توسط مجلس و دولت برای اصلاح قانون تسهیل ازدواج

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد کمیته ای مشترک متشکل از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت ورزش و جوانان به منظور اصلاح قانون تسهیل ازدواج تشکیل شده است.

فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه قانون تسهیل ازدواج جوانان بیشتر از ۱۵ سال است که تصویب شده اما در عمل اجرا نشده است، گفت: حتی مجالس گذشته و مجلس فعلی نیز از جایگاه نظارتی خود به این موضوع وارد نشده اند و این قانون همچنان بر زمین مانده و معطل اجراست.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه از سال گذشته در کنار تصویب قانون تعالی جمعیت و خانواده که هدف آن فرزندآوری بود، بعضی از نمایندگان در تلاش برای بازنگری در قانون تسهیل ازدواج هستند، اضافه کرد: در حال حاضر کمیسیون اجتماعی مجلس بازنگری طرح تسهیل ازدواج را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس خاطر نشان کرد: در پیش‌نویس طرحی که برای بازنگری در این قانون تدوین شده است، پیگیر اعطای تسهیلاتی به جوانان برای ازدواج و از بین بردن نواقص و کاستی‌های قانون فعلی هستیم.

وی تأکید کرد: در این زمینه لازم است تا وزارت ورزش نیز با اصلاح قانون همراهی کند. پیش از این در رابطه با این موضوع نشستی با وزیر ورزش برگزار شد و کمیته‌ای بین دولت و کمیسیون اجتماعی مجلس تشکیل شده است تا پیش‌نویس آماده را نهایی کنیم.