بررسی موضوع بازگشایی مدارس، امنیت خلیج فارس و خشونت علیه زنان در مجلس

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجلس شورای اسلامی این هفته و  در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهد. همچنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز برای بررسی طرح‌ها،‌ لوایح،‌ موارد مطروحه روز و تحلیل و ارزیابی گزارش کمیته‌های تخصصی نیز تشکیل جلسه خواهد داد. بررسی موضوع بازگشایی مدارس در کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه بررسی […]

بررسی موضوع بازگشایی مدارس، امنیت خلیج فارس و خشونت علیه زنان در مجلس

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجلس شورای اسلامی این هفته و  در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهد. همچنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز برای بررسی طرح‌ها،‌ لوایح،‌ موارد مطروحه روز و تحلیل و ارزیابی گزارش کمیته‌های تخصصی نیز تشکیل جلسه خواهد داد. بررسی موضوع بازگشایی مدارس در کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه بررسی […]

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجلس شورای اسلامی این هفته و  در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه می‌دهد.

همچنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز برای بررسی طرح‌ها،‌ لوایح،‌ موارد مطروحه روز و تحلیل و ارزیابی گزارش کمیته‌های تخصصی نیز تشکیل جلسه خواهد داد.

بررسی موضوع بازگشایی مدارس در کمیسیون آموزش و تحقیقات

ادامه بررسی شور دوم طرح جهش تولید دانش بنیان  در روز یکشنبه  این هفته در اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بررسی می شود. همچنین  در همین روز، انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک طرح «حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی»، انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک لایحه شفافیت و طرح الزام به انتشار داده و اطلاعات و انتخاب پنج  نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک طرح جامع توسعه فناوری‌های مکان محور(ژئوماتیک) در کشور در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

در روز سه‌شنبه نیز بررسی موضوع مهم بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در شرایط کرونایی کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در برنامه کمیسیون آموزش است.

بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت در کمیسیون اجتماعی

کمیسیون اجتماعی مجلس در هفته جاری ادامه بررسی طرح تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی و طرح اصلاح ماده (۵) قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی و توسعه و عمران شهرستانی» را با حضور مسوولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دیوان محاسبات و سایر دستگاه‌های مربوطه دردستور کار دارد.

همچنین کمیته اداری و استخدامی به منظور ادامه بررسی طرح گزینش مدیران و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی و جلسه مشترک کمیته‌های زنان و خانواده و آسیب‌های اجتماعی کمیسیون اجتماعی به منظور بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت و طرح صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت نیز در دستور کار کمیسیون است.

ادامه بررسی طرح اصلاح ماده (۵) قانون بیمه کارگران ساختمانی و بررسی لایحه تصویب مقاوله نامه حق تشکل و مذاکره دسته جمعی نیز برای دستور کار این کمیسیون پیش بینی شده است.

تحولات خلیج فارس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی می‌شود

نمایندگان کمیسیون امنیت ملی در روز سه‌شنبه به مرور آخرین اخبار و تحولات با حضور معاونت پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی می پردازند.

همچنین بررسی آخرین اخبار و تحولات خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، وضعیت ناوگروه نداجا در شمال اقیانوس اطلس با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش از دیگر برنامه‌های اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس در روز سه‌شنبه هفته جاری است.

طرح اصلاح قانون آئین‌نامه داخلی قوه‌مقننه بررسی می‌شود

اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری  ادامه بررسی و جمع بندی طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس را در دستورکار دارند.

تحولات افغانستان و مسائل مرزی در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشوررا در دستور کار دارند. همچنین تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از سال ۱۳۹۲ و تقاضای تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست بررسی می شود.

بررسی طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای  و  بررسی طرح و لوایح کمیته های تخصصی و بررسی دستور کار کمیته مدیریت بحران در برنامه کاری این کمیسیون قرار دارد.

سه شنبه ۱۶ شهریور اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تحولات افغانستان و مسائل مرزی را با حضور دستگاه امنیتی، مرزبانی و کارشناسات مرکز پژوهش ها بررسی می کنند. همچنین کارگروه بررسی طرح ناظر بر تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد (غیردولتی) با حضور کارشناس مرکز پژوهش ها و دستگاههای اجرایی تشکیل جلسه می دهد.

کمیسیون اصل ۹۰ در ۱۴ و ۱۶ شهریور تشکیل جلسه می‌دهد

هیات رئیسه کمیسیون اصل نود روز یکشنبه با روسای کمیته‌ها نشستی را برگزار می‌کند و روز سه‌شنبه نشست عمومی کمیسیون برای بررسی موضوعات و پرونده‌های مطروحه برگزار خواهد شد.

وضعیت کرونای کشور در کمیسیون بهداشت مجلس بررسی می‌شود

آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور با حضور معاونان بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت، رییس سازمان غذا و دارو و رئیس انستیتو پاستور و بررسی وضعیت دارو و غذا در دولت سیزدهم در کمیته دارو و غذا در روز یکشنبه توسط اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می‌شود.

ادامه بررسی مشکلات فعالان حوزه تجهیزات پزشکی در کمیته سلامت، تجهیزات و ملزومات پزشکی و آزمایشگاهی، بررسی چالش‌های بیمه‌ای قانون حمایت از معلولان و تبیین راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود در کمیته بهزیستی و توانبخشی، استماع گزارش مسوولان مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد پایش و احصا میزان تحقق احکام برنامه ششم توسعه در کمیته برنامه ششم توسعه و بررسی چالش های موجود در پوشش بیمه‌ای قانون حمایت از معلولان و راه های برون رفت از آن در دستور کار روز دوشنبه کمیسیون قرار دارد.

بررسی درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مورد استنکاف رییس وقت ستاد مقابله با کرونا از اجرای  قانون، استماع گزارش دیوان محاسبات کشور در مورد هزینه کرد بودجه بخش سلامت در سال ۱۳۹۹ به ویژه بخش دارو و تجهیزات پزشکی و اتخاذ تصمیم در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس  بین المللی تحقیقات نیز برای دستور روز سه شنبه کمیسیون پیش بینی شده است.

بررسی طرح ممنوعیت خروج مسوولان و مدیران کشور در کمیسیون حقوقی و قضایی

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز در روز یکشنبه طرح اصلاح قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور و همچنین طرح ممنوعیت خروج مسوولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسوولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی در کارگروه حقوق جزا و جرم شناسی را بررسی می‌کند.

در روز دوشنبه نیز بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در کارگروه حقوق خصوصی و  طرح تشکیل سازمان نظام داوری جمهوری اسلامی ایران در کارگروه حقوق عمومی و بین الملل بررسی خواهد شد.

طرح اصلاح قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور نیز در روز سه‌شنبه در این کمیسیون بررسی می‌شود.

جمع بندی طرح حمایت از ورزش و ورزشکاران در کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه انتخاب چهار نفر از اعضاء برای عضویت در کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی  و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی و انتخاب دو نفر از اعضاء برای عضویت در کمیسیون مشترک لایحه شفافیت و طرح الزام به انتشار داده و اطلاعات را دستور کار دارد.

همچنین جمع بندی طرح حمایت از ورزش و ورزشکاران در کمیته تربیت بندی و جوانان نیز در این کمیسیون  بررسی می‌شود.