با حکم وزیر کشور منصوب شد؛دکتر زینب اختری؛ مدیرکل جدید امور زنان و خانواده وزارت کشور

با حکم دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، دکتر زینب اختری به سمت مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور منصوب شد.  زینب اختری دکتری فیزیولوژی دارد و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در فرازی از این حکم آمده است:با عنایت به […]

زینب اختری دکتری فیزیولوژی دارد و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله است.

با حکم دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، دکتر زینب اختری به سمت مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور منصوب شد.

 زینب اختری دکتری فیزیولوژی دارد و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در فرازی از این حکم آمده است:
با عنایت به مراتب تعهد، درایت و سوابق ارزشمند به موجب این حکم، سرکار عالی را به عنوان مدیرکل امور زنان و خانواده منصوب می نمایم.
دکتر وحیدی در بخش دیگری از این حکم، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور مشارکت فعال و اثربخش زنان در عرصه فعالیت های مختلف، تلاش در جهت تحکیم و تعالی بنیان خانواده، شناسایی وضعیت زنان و خانواده و تجزیه و تحلیل مسائل و معضلات مبتلابه آن، بررسی و انجام پژوهش های لازم در حوزه زنان، پیگیری، رسیدگی و تسهیل در امور زنان و خانواده و هدایت، راهبری و حمایت از دفاتر امور زنان و خانواده استانداریها از جمله اموری بر شمرده است که وزیر کشور انتظار دارد مدیرکل جدید امور زنان و خانواده وزارت کشور با استعانت از درگاه ایزد منان و اهتمام به عدالت محوری، انقلابی گری، مردم داری، پاک دستی و فساد ستیزی، قانونمداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی در جهت نیل به آن تلاش و کوشش نماید.
گفتنی است خانم زینب اختری دارای مدرک دکتری فیزیولوژی و عضو هيات علمي مركز تحقيقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله است.
مسئولیت زنان سرپرست خانوار جمعيت امام رضايي ها، مسئولیت بانوان و سلامت بنياد كرامت امام رضا عليه السلام، مجري طرح ملي حسنا (حمايت سي ماهه نسل آينده) در ۸ استان محروم کشور و مسئولیت كميته نوروبيولوژي جنگ نرم دانشگاه علوم پزشكي بقيه ا… از جمله سوابق و تجربیات دکتر اختری است.
فعالیت های اجتماعی دکتر رینب اختری همچنین در قالب مجري طرح پودماني مطالعات كودک و دوره تربيت مربي نهال در حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان، مجري اردوهاي جهادي فرهنگي و سلامت در مناطق حاشيه اي شهر تهران و استان هاي محروم، مجري طرح افكارسنجي زائران و مجاوران درخصوص حجاب و پوشش در آُستان قدس رضوي دنبال شده است.
در حوزه فعالیت های علمی و تحقیقاتی، دکتر زینب اختری مؤلف چندین عنوان کتاب منتشر شده از جمله عفاف و حجاب از ديدگاه نوروبيولوژي، جهان بانو (زن و مساله حضور اجتماعي) و تفاوت هاي مغز زن و مرد از ديدگاه نوروبيولوژي است.
از دکتر زینب اختری که در جشنواره ها و همایش های مختلف علمی و فرهنگی، به عنوان پژوهشگر یا مؤلف برتر برگزیده شده،  مقالات متعددی در مجلات داخلی و بین المللی منتشر شده است.