بانوان مددجوی دیروز، کارآفرینان توانمند امروز

بانوی مددجوی اصفهانی فعل خواستن را صرف کرده و با ایجاد اشتغال برای ۴ نفر دیگر، توانسته است در حوزه خدماتی، کارآفرینی کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قربانعلی عباسیان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو اصفهان از راه اندازی کارواش توسط یکی از مددجویان تحت پوشش خبر داد و بیان […]

بانوان مددجوی دیروز، کارآفرینان توانمند امروز

بانوی مددجوی اصفهانی فعل خواستن را صرف کرده و با ایجاد اشتغال برای ۴ نفر دیگر، توانسته است در حوزه خدماتی، کارآفرینی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قربانعلی عباسیان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه دو اصفهان از راه اندازی کارواش توسط یکی از مددجویان تحت پوشش خبر داد و بیان داشت: این کارواش به همت یک بانوی مددجو با دریافت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات، راه اندازی و ۴ نفر دیگر نیز مشغول به کار شدند.

عباسیان ادامه داد: یکی دیگر از بانوان مددجوی اصفهانی نیز پس از تکمیل تحصیلات آکادمیک در مقطع کارشناسی ارشد، با حمایت کمیته امداد این منطقه توانست، با راه اندازی یک واحد آموزش زبان انگلیسی، بستر مناسبی برای اشتغال ۲ نفر دیگر را ایجاد کند.

وی افزود: مددجوی کارآفرین با دریافت تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان موفق به راه اندازی آموزشگاه زباندرواحد آموزشی فرهنگسرای مهر، شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه ۲ اصفهان با بیان اینکه یکی از رویکرد‌ها و راهبرد‌های اساسی این نهاد، همواره خروج تدریجی خانوار‌های تحت پوشش در قالب ایجاد طرح‌های اشتغالزایی و خودکفایی است، گفت: در کنار یاری‌رسانی به نیازمندان و مددجویان ایجاد فرصت‌های شغلی و خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش با ارائه تسهیلات قرض الحسنه از مهمترین برنامه هاست.

وی در پایان بیان داشت: از ابتدای سال تا کنون در منطقه ۲ اصفهان، ۱۱۳ نفر به بانکها و قرض الحسنه ها معرفی و ۴۰ نفر توانسته اند از این تسهیلات بهره مند شوند.