ایجاد نخستین «سایت الگویی گیاهان دارویی» برای زنان روستایی قزوین

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از ایجاد نخستین سایت الگویی و ترویجی گیاهان دارویی در سطح نیم هکتار خبر داد. به گزارش جهان بانو، علی ساریخانی با اعلام این مطلب افزود: این سایت در راستای طرح توانمند سازی زنان روستایی و عشایری بر اساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی با همکاری مرکز تحقیقات […]

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از ایجاد نخستین سایت الگویی و ترویجی گیاهان دارویی در سطح نیم هکتار خبر داد.

به گزارش جهان بانو، علی ساریخانی با اعلام این مطلب افزود: این سایت در راستای طرح توانمند سازی زنان روستایی و عشایری بر اساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در مرکز کوهین روستای بشر شهرستان قزوین ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: شرکت کنندگان با روش کشت، مزایای تولید و خواص گل گاو زبان آشنا شدند و حقیقت مدرس این سایت از محققین مرکز تحقیقات به بیان مطالبی در رابطه با گیاه گل گاوزبان پرداخت.

به گفته ساریخانی، طرح توانمند سازی زنان روستایی و عشایری بر اساس زنجیره ارزش گیاهان دارویی موضوع موافقتنامه مشترک معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری است.

این مسؤول تشریح کرد: طرح توانمندسازی با هدف افزایش تولید، فرآوری و بهره‌ مندی از مزایای گیاهان دارویی در عرصه‌های زراعی و منابع طبیعی در نظر دارد گیاهانی را که سازگار با اقلیم و شرایط هر منطقه باشند را انتخاب،کشت و احیاء کند.

گفتنی است ایجاد این سایت و بذر مورد نیاز از محل اعتبارات طرح توسط واحد زنان روستایی مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی تامین شده است.