افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان برای اولین‌بار در سال جاری به همت قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش جهان بانو،رییس سازمان بهزیستی کشور در وبینار علمی تخصصی «دختران، حمایت‌های روانی اجتماعی، توسعه» که با همکاری معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی و جهاد […]

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان برای اولین‌بار در سال جاری به همت قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش جهان بانو،رییس سازمان بهزیستی کشور در وبینار علمی تخصصی «دختران، حمایت‌های روانی اجتماعی، توسعه» که با همکاری معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی و جهاد دانشگاهی برگزار شد، ضمن گرامیداشت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر، گفت: این روز فرصت مناسبی است تا ضمن تکریم این عزیزان، مسائل مختلف مرتبط با آن‌ها را که امروزه در جامعه با آن‌ها روبرو هستند بررسی کنیم و سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی کلان را به گونه‌ای طراحی کنیم تا دختران و زنان ایران اسلامی در تحولات و پیشرفت اجتماعی و فرهنگی نقش موثری داشته باشند.

آقای علی‌محمد قادری افزود: در اهمیت جایگاه دختران در جامعه همین بس که این گروه از جامعه همان دختران دیروزی هستند که برای اولین‌بار در گروه همسانان خود در مهد‌های کودک و در مدارس با نقش‌های اجتماعی خود آشنا شدند و آن‌ها می‌آموزند که یک زن در جامعه اسلامی چگونه تعریف می‌شود و چه انتظاراتی را باید پاسخ دهد؟

وی گفت: سازمان بهزیستی کشور افتخار دارد به عنوان یکی از نهاد‌های اجتماعی و حمایتی تاثیرگذار در حفظ و تحکیم خانواده با اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های تخصصی گام‌های موثری در راستای توانمندسازی دختران نیازمند حمایت‌های اجتماعی، دختران توانخواه، مادران سرپرست خانوار، خودسرپرست و زنان و مادرانی که فداکارانه با آرامش از فرزندان دارای معلولیت خود در خانه نگهداری می‌کنند، برداشته است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان از افزایش ردیف بودجه بیمه اجتماعی زنان و مادران معلولان، برای اولین‌بار در سال جاری به همت قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد.