افتتاح نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» در بیرجند

نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» حاوی ۳۰ اثر از نقش زنان خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس به مدت سه روز در محل نگارخانه بهمن بیرجند به همت حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گشایش یافت. به گزارش جهان بانو: نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» ظهر […]

نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» حاوی ۳۰ اثر از نقش زنان خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس به مدت سه روز در محل نگارخانه بهمن بیرجند به همت حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گشایش یافت.

به گزارش جهان بانو: نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» ظهر امروز (۳ خرداد) همزمان با سالروز حماسه فتح خرمشهر به همت حوزه هنری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی در محل نگارخانه بهمن بیرجند افتتاح شد.

«مجید کریمیان» رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه «تاریخ ساز» به منظور نشان نقش و اقتدار زنان خراسان جنوبی در طول دوران دفاع مقدس برپا شده است.

وی با بیان اینکه زنان در دوران دفاع مقدس نقش پشتیبانی را بر عهده داشتند، افزود: امیدواریم به آثار مربوط به بیان و نمایش زنان در دفاع مقدس به صورت ویژه پرداخته شود و این نوع کارها ادامه داشته باشد و شاهد برگزاری این نمایشگاه ها در سایر شهرستان ها باشیم.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: صدا و سیمای استان با برگزاری نشست های خاطرات زنان فعال دروان دفاع مقدس می تواند به نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار کمک کند.

کریمیان با بیان اینکه نمایشگاه عکس «زنان تاریخ ساز» حاوی ۳۰ اثر است، گفت: این نمایشگاه صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر به مدت سه روز در محل نگارخانه بهمن بیرجند برپا است و سپس این آثار در سایر شهرستان ها و اماکن عمومی به نمایش گذاشته خواهد شد.