اصلی‌ترین نشانه سرطان تخمدان

محققان نسبت به بارزترین نشانه ابتلا به سرطان تخمدان هشدار می‌دهند و تاکید می‌کنند زنان علائم این بیماری را جدی بگیرند. به گزارش جهان بانو، محققان هشدار می‌دهند، سه چهارم زنان نمی دانند نفخ یکی از علائم اصلی سرطان تخمدان است. نتایج به دست آمده از نظرسنجی ۱۰۰۰ زن نشان داد، ۶۸ درصد از آنها بی اطلاع […]

محققان نسبت به بارزترین نشانه ابتلا به سرطان تخمدان هشدار می‌دهند و تاکید می‌کنند زنان علائم این بیماری را جدی بگیرند.

به گزارش جهان بانو، محققان هشدار می‌دهند، سه چهارم زنان نمی دانند نفخ یکی از علائم اصلی سرطان تخمدان است.

نتایج به دست آمده از نظرسنجی ۱۰۰۰ زن نشان داد، ۶۸ درصد از آنها بی اطلاع بودند که درد شکم یکی از علائم اصلی سرطان تخمدان است. نظرسنجی نشان داد حدود ۴۰ درصد از زنان نیز به اشتباه معتقد بودند که سرطان تخمدان با غربالگری سرطان دهانه رحم قابل تشخیص است.

سرطان تخمدان نوعی از سرطان است که از تخمدان شروع می‌شود؛ این بیماری منجر به ایجاد سلول‌های غیرعادی می‌شود که توانایی حمله یا گسترش به دیگر بخش‌های بدن را دارند. نواحی که احتمال گسترش سرطان به آن‌ها وجود دارد شامل دیواره شکم، غدد لنفاوی، ریه‌ها و کبد می‌شود.

کارشناسان تاکید می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان تخمدان در کسانی که بیشتر تخمک‌گذاری می‌کنند بیشتر است؛ بنابراین کسانی که هیچ وقت فرزندی نداشته‌اند در معرض خطر بالاتری هستند. همچنین کسانی که تخمک گذاریشان در سنین پایین‌تری آغاز می‌شود یا در سن بالاتری یائسه می‌شوند نیز در معرض چنین خطری هستند.

براساس شواهد موجود، نفخ، درد لگن، تورم شکم از بارزترین نشانه‌های ابتلا به سرطان تخمدان است؛ سرطان تخمدان منجر به مرگ حدود یک سوم زنان در سال اول پس از تشخیص می‌شود و اغلب در مراحل پایانی تشخیص داده می‌شود.