“اسماء” مقاومت زنان در سوریه را نمایش می دهد

 فیلم داستانی “اسماء” با موضوع جنگ سوریه به زودی مقابل دوربین شاهین عراقی می­‌رود. این اثر که توسط سازمان هنری رسانه­‌ای اوج، با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران در حال تولید است به نقش زنان مجاهد در مقاومت سوریه می‌­پردازد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: اسماء زن امدادگر سوری حین نجات مجروحین یک بیمارستان […]

 فیلم داستانی “اسماء” با موضوع جنگ سوریه به زودی مقابل دوربین شاهین عراقی می­‌رود. این اثر که توسط سازمان هنری رسانه­‌ای اوج، با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران در حال تولید است به نقش زنان مجاهد در مقاومت سوریه می‌­پردازد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: اسماء زن امدادگر سوری حین نجات مجروحین یک بیمارستان زیر آتش در استان ادلب سوریه، در اثر یک انفجار مهیب زیر آوار گرفتار می‌­شود. او در شرایط عجیب زیر آوار، با یک فرمانده تکفیری و یک نوزاد تازه متولد شده رو­به­‌رو شده و در طول قصه، پرده از رخدادهای تکان­دهنده‌­ای برداشته می­‌شود که اسماء باید مانع وقوع آن­ها شود.

به گفته فرهاد عباسی تهیه کننده این اثر، “اسماء” با ترکیبی از بازیگران سوری و ایرانی، تلاش دارد بخش‌­های ناگفته و ظرایف انسانی موجود در پهنه مقاومت و جنگ پیچیده نیابتی در سوریه را بازگو کند. مخاطب اصلی فیلم جشنواره‌­ها و شبکه­‌های برون­مرزی هستند. اگرچه فیلم پس از سفرهای جشنواره‌­ای، به آنتن شبکه‌­های داخلی نیز ارائه خواهد شد.

عوامل فیلم عبارت‌اند از: کارگردان: فرهاد عباسی و مصطفی­‌آقامحمدلو، مدیر هنری: بابک کشن فلاح، دستیار کارگردان: علی آشتیانی، گروه کارگردانی: وحید هداوند و هادی عطارباشی، مدیر فیلمبرداری: شاهین عراقی، مشاور لحجه سوری: احمد زائری، تدوین و اصلاح رنگ: بنیامین قچاق، مجری طرح: محمد مهدی توکلی، تهیه کننده: فرهاد عباسی.

بازیگران: مهسان خدا کرمی، حسین سماحه، احمد جنید، بلورسادات کسائیان و بشیر خفائی­زاده.