اسارت بیش از ۱۴۰ مادر و کودک اهل غزه در زندان های اسرائیل

سازمان امور زندانیان و اسیران سابق و باشگاه اسیران فلسطینی فاش کردند که ۱۴۲ اسیر زن و دختر اهل غزه در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند که شامل نوزادان دختر شیرخوار و زنان سالخورده می‌شوند که در حین تجاوز زمینی به غزه دستگیر شده‌اند.

بر اساس اطلاعات موجود و طبق بیانیه مشترک سازمان اسیران و زندانیان سابق و باشگاه اسیران منتشر شده در عصر یکشنبه، اسیران زن اهل غزه در چندین زندان از جمله زندان‌های «دامون» و «هشارون» نگهداری می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، نهادهای اسرا پیش از این نیز بیانیه‌ای صادر کرده و در آن گفته بودند رژیم صهیونیستی جنایات هولناک و وحشتناکی را علیه زندانیان غزه انجام می‌دهد و همچنین از افشای سرنوشت آنها از نظر تعداد، مکان‌های بازداشت و وضعیت سلامت آنها خودداری می‌کند.

  • زایمان روزانه ۱۸۰ زن بدون تجهیزات

  • با توجه به تصاویر و شهادت‌های تکان‌دهنده و هولناک شهروندانی که اخیراً از غزه دستگیر شده‌اند، روز به روز بر میزان ترس از سرنوشت آنها افزوده می‌شود و نهادهای مربوط به اسرا اقدام اشغالگران درباره اعدام میدانی اسرای غزه را منتفی نمی‌دانند.

اداره زندان‌های اشغالگران در پایان نوامبر از حضور ۲۶۰ اسیر غزه خبر داده بود که آنها را در زمره مبارزان غیرقانونی طبقه بندی کرده بود.

این در حالی است که اخیرا وزیر فاشیست دولت اشغالگر، ایتامار بن گویر، به عنوان بخشی از عملیات سیستماتیک شکنجه و آزار، درخواستی را برای انتقال زندانیان از غزه به بخش سلول (راکفیت) واقع در زیر زندان نیتزان رمله، به مسؤول اداره زندان ارائه کرد؛ زندانی که یکی از بدترین و قدیمی‌ترین زندان‌ها محسوب می‌شود.

ایسنا