خشونت علیه زنان و دختران در اردبیل آمار پایینی دارد

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: خشونت علیه زنان و دختران در استان اردبیل آمار پایینی را دارد ولی تلاش می‌کنیم تا پیشگیری در این حوزه مورد توجه قرار گیرد. به گزارش جهان بانو، حامد رضایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح مداخله خانواده‌محور با همکاری مؤسسه ائمه اطهار (ع) اردبیل اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی […]

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: خشونت علیه زنان و دختران در استان اردبیل آمار پایینی را دارد ولی تلاش می‌کنیم تا پیشگیری در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش جهان بانو، حامد رضایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح مداخله خانواده‌محور با همکاری مؤسسه ائمه اطهار (ع) اردبیل اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی برای دختران و زنان خشونت علیه آنها در خانواده‌ها و نظام اجتماعی است که آمار وقوع حوادث تلخ در این زمینه در استان اردبیل بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه از طریق سامانه ۱۲۳ و در قالب اورژانس اجتماعی ورود بهنگام و مداخله پیشگیرانه را انجام می‌دهیم، تصریح کرد: همکاران روانشناس و مشاور ما سعی می‌کنند تا با ورود بهنگام جلوی آسیب‌های بعدی گرفته شده و در همان گام‌های نخست مشکلات و آسیب‌ها برطرف شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت:‌ زنان آسیب‌پذیر و دختران در معرض خطر با شناسایی و معرفی به نهادهای حمایتی مورد توجه جدی قرار می‌گیرند و ما از ظرفیت مؤسسه ائمه اطهار (ع) در اجرای طرح مداخله خانواده‌محور با هدف کاهش آسیب‌های خانوادگی اقدامات مؤثری را شاهد هستیم.

رضایی افزود: این طرح در استان‌های تهران، گیلان، کردستان و اردبیل به صورت پایلوت در حال اجراست تا با انجام مشاوره‌های روانشناسی و به شکل فردی و خانواده‌محور سعی بر این است تا آسیب‌های روحی،‌ روانی کاهش یافته و سلامت خانواده‌ها در نظام اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

وی وظیفه مددکاران و روانشناسان را زمینه‌سازی برای کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های احتمالی برشمرد و خاطرنشان کرد: با فرهنگسازی و توانمندسازی خانواده‌ها تلاش بر این است تا قوام بیشتری به نظام خانواده داده شده و جلوی آسیب‌ها در گام‌های نخست گرفته شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از معرفی ۱۲۰ نفر به این مؤسسه و تشکیل ۲۲ پرونده برای بررسی مشکلات مختلف در این مجموعه خبر داد و اضافه کرد: در کنار برگزاری کارگاه‌های آسیب‌شناسی و دقت در اجرای برنامه‌ها با هدف فرهنگسازی، سعی بر این است تا نظام اقتصادی خانواده‌ها نیز مورد حمایت قرار گرفته و بخش عظیمی از این آسیب‌ها و دغدغه‌ها در نظام اجتماعی برطرف شود.