اخراج معلم محجبه از یک مدرسه در کانادا/کانون تربیت اسلامی به مجامع بین‌المللی نامه نوشت

به گزارش جهان بانو، کانون تربیت اسلامی از سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر با ارسال نامه ای درخواست کرده است تا مانع از اخراج فاطمه انواری، معلم سوم دبستان در ایالت کبک کانادا شوند. در نامه کانون تربیت اسلامی به مجامع حقوق بشر آمده است: فاطمه انواری، معلم کلاس سوم دبستان در ایالت کبک کانادا […]

اخراج معلم محجبه از یک مدرسه در کانادا/نامه به مجامع بین‌المللی برای ممانعت از این اقدام

به گزارش جهان بانو، کانون تربیت اسلامی از سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر با ارسال نامه ای درخواست کرده است تا مانع از اخراج فاطمه انواری، معلم سوم دبستان در ایالت کبک کانادا شوند. در نامه کانون تربیت اسلامی به مجامع حقوق بشر آمده است: فاطمه انواری، معلم کلاس سوم دبستان در ایالت کبک کانادا به دلیل استفاده از حجاب و نماد مذهبی از مدرسه اخراج شده است.

متأسفانه دولت فدرال کانادا که همواره پیش‌قدم برای صدور قطعنامه حقوق بشری علیه ایران است، در این زمینه هیچ اقدام جبرانی و شایسته‌ای نکرده است.

در این نامه آمده است: گویا از سوی غربی‌ها، حقوق زنان، حقوق بشر، آزادی مدنی و حقوق شهروندی در جوامع چند فرهنگی و چند مذهبی فقط ابزاری است برای مهار شهروندان و کشورهای آزاده، و اهرمی است برای جهانی‌سازی در جهت ولنگاری و القای سبک زندگی لیبرال‌سکولار.

فرهنگیان ایران از دولت کانادا که با بی‌اخلاقی، خود را میزبان پولشویی اموال به تاراج رفته ملت ایران و مأمن فراریان مالی نموده است، می‌خواهند تا رافع محرومیت بانوان مسلمان اعم از معلم و دانش‌آموز از حق تعلیم و تعلم باشد و حقوق شهروندان مهاجر از کشورهای اسلامی را تأمین نماید.

کانون تربیت اسلامی از سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر انتظار دارد مانع اخراج خانم فاطمه انواری شوند. 

منبع: فارس