آنچه در اولین اجلاسیه شهدای زن اهل سنت کشور گذشت

نخستین اجلاسیه شهدای زن اهل سنت کشور روز پنجشنبه ۹ آذرماه، در سالن ورزشی امام رضا (ع) برگزار شد در این مراسم از تمبر یادبود و چند کتاب در وصف شهدای زن اهل سنت رونمایی و از مادر شهیده مرجان نازقلچی فرماندار فقید شهرستان ترکمن قدردانی شد.

در نخستین اجلاسیه شهدای زن اهل سنت کشور در بندرترکمن از تمبر یادبود این اجلاسیه و دو کتاب با موضوع دفاع مقدس رونمایی شد.

اولین کتابی که از آن رونمایی شد «کتاب خط بماند» یادگار اثر خانم مریم یوسفی پور زندگینامه ۳۸ شهید زن استان گلستان است که انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آن را منتشر کرد و «لاله‌های ساحل شرقی خزر» نیز کتابی درباره زندگی ۱۱۳ شهید شهرستان ترکمن است که آن را محمدرضا خارکوهی نوشته و انتشارات مرکز حفظ آثار سپاه نینوای گلستان به چاپ رسانده است.

همچنین سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و تعدادی از مسئولین استانی از جمله علی مهاجر معاون سیاسی امنیتی استاندار و علی ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوای گلستان بر روی این تمبر و کتاب‌ها یادگاری نوشتند.

در این مراسم از خانواده شهید مرجانه نازقلیچی، شهید شاخص زن استان گلستان که در حادثه منا به شهادت رسید قدردانی شد.

آمده‌ایم تا ادای احترام به شهدای زن و شهدای زن اهل سنت کشور کنیم

انسیه خزعلی در نخستین اجلاسیه شهدای زن اهل سنت کشور گفت: زنان ایران اسلامی برای دفاع از آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی گذشتند و ادامه این مسیر را امروز در فلسطین و نوار غزه و جنوب لبنان شاهد هستیم.

آمده‌ایم تا ادای احترام به شهدای زن و شهدای زن اهل سنت کشور کنیم و بگوییم هنوز هم خون شهدا جاری و ساری است و ما در ادامه این مسیر این خون‌ها را چراغ راه خود قرار داده‌ایم.

شما برای دفاع از وطن و شرف خود سر از پا نشناختید زنان این سرزمین برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی جنگیدند و تا پای جان ایثار کردند و جان خود و فرزندانشان را تقدیم کردند و امروز در فلسطین ونوار غزه و جنوب لبنان شاهد هستیم که همین عمل انجام می‌شود.

این اجلاسیه سر سلسله اجلاسیه‌های شهدای زن در کشور است

 ‏معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور ادامه داد: زنان این مناطق امروز ‏ در پای دین خود ایستاده اند شاهد هستیم زمانی که مادر فلسطینی دو فرزند خود را از خاک بیرون می‌آورد و میگوید حَسْبنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‌ وَ نِعْمَ النَّصیرُ» ومادری در جنوب لبنان زمانی سه فرزندش را تقدیم می کنید همین کار را انجام می دهد شما در عمل نشان دادید که جان در کف اخلاص می گذارید .

خزعلی با اشاره به اینکه سپاسگزایم از این همه ایثار بانوان، افزود: این اجلاسیه سر سلسله اجلاسیه‌های شهدای زن در کشور است.

در پایان این مراسم که در سالن ورزشی امام رضای بندرترکمن برگزار شد و از تمبر یادبود و چند کتاب در وصف شهدای زن اهل سنت رونمایی و از مادر شهیده مرجان نازقلچی فرماندار فقید شهرستان ترکمن قدردانی شد.

همچنین در راستای کاشت یک میلیارد درخت در کشور به یاد هر شهید ۳ درخت کاشته شد.