آوازه جهانی «قهرمان کوچک» ایران؛ علی لندی تیتر رسانه‌های جهان شد

برخی رسانه های مطرح جهان با ارج نهادن به فداکاری نوجوان ۱۵ ساله ایرانی برای نجات دو زن از میانه شعله های آتش به قیمت از دست دادن جان خویش، او را «قهرمان کوچک» ایران نامیدند. به گزارش قدس آنلاین، ایرنا به نقل از شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه نوشت: علی لندی نوجوان فداکار […]

آوازه جهانی «قهرمان کوچک» ایران؛ علی لندی تیتر رسانه‌های جهان شد

برخی رسانه های مطرح جهان با ارج نهادن به فداکاری نوجوان ۱۵ ساله ایرانی برای نجات دو زن از میانه شعله های آتش به قیمت از دست دادن جان خویش، او را «قهرمان کوچک» ایران نامیدند.

به گزارش قدس آنلاین، ایرنا به نقل از شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه نوشت:

علی لندی نوجوان فداکار ۱۵ ساله ایرانی پس از نجات دو زن در میانه شعله های آتش، جان خود را در اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی از دست داد.

کاربران ایرانی «شجاعت یک قهرمان واقعی» را ستودند. عکسی از این نوجوان فداکار با لبخند در صفحات اول اکثر روزنامه های ایران منتشر شده است.

به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، روزنامه آفتاب یزد نوشت: «قهرمان کوچک آسمانی شد»

طی تماسی از سوی دفتر مقام معظم رهبری با خانواده این نوجوان فداکار ایرانی مراتب تسلیت و همدردی ابلاغ شد.

همچنین به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در پیامی که در وب سایت ریاست جمهوری منتشر شده است، نوشت: تاریخ ایران با فداکاری قهرمانانی که جان خود را برای آرمان های انسانی فدا کردند نشان داده شده است.

همچنین رسانه فرانسوی زبان «لسانسیل» لوگزامبورگ، با اشاره به فداکاری این نوجوان ۱۵ ساله ایرانی، او را «قهرمان کوچک» ایران توصیف کرد.

به گزارش این رسانه فرانسوی زبان، رسانه های محلی گزارش دادند: علی لندی دانش آموز ۱۵ ساله از شهرستان ایذه استان خوزستان، شهریور ماه امسال در پی بروز حادثه آتش سوزی و به خطر افتادن جان ۲ هموطن، در اقدامی شجاعانه برای نجات آنها تلاش کرد که متأسفانه دچارسوختگی شدید شد و روز جمعه دوم مهر ماه جان خود را دست داد.

بخش انگلیسی خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در گزارشی نوشت: نوجوان ایرانی پس از مرگ غم انگیزش به دنبال نجات دو زن که در آتش گیر افتاده بودند، «قهرمان ملی» در ایران لقب گرفت.

در ادامه این گزارش خبرگزاری آناتولی آمده است: علی لندی نوجوان ۱۵ ساله اهل جنوب غرب ایران به دلیل اقدام قهرمانه‌ای که منجر به از دست جانش شد، در ایران مورد تقدیر گسترده قرار گرفت. وی که دو زن را از آتش سوزی در شهر ایذه نجات داده بود، با سوختگی شدیدی روبرو شد.

خبرگزاری آناتولی در ادامه تصریح کرد: مقامات ایرانی از این اقدام نوجوان ۱۵ ساله تقدیر کرده و رئیس جمهوری ایران نیز از علی لندی به عنوان «قهرمان ملی” یاد کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ایران نیز از این نوجوان به عنوان ” قهرمانی بزرگ” برای نسل جوان در ایران یاد کرد.

گزارش شده است که به دنبال وخامت حال این نوجوان ۱۵ ساله پیش از فوت، وی برای درمان پیشرفته به استان اصفهان انتقال یافته بود.

گفتنی است؛ علی لندی دانش آموز ۱۵ ساله از شهرستان ایذه استان خوزستان، چند روز پیش در پی بروز حادثه آتش سوزی و به خطر افتادن جان ۲ هموطن، در اقدامی شجاعانه برای نجات آنها تلاش کرد که متأسفانه دچارسوختگی شدید شد و روز جمعه دوم مهر ماه جان خود را دست داد.